Албанката е минато, се чека на новата мис-ѕвезда на ЕП (ФОТО)

Европското првенство во фудбал секогаш е голема шанса и можност за целосно непознатите и убави девојки да дојдат до статус на ѕвезда. Тие само...

Италија е во осминафиналето на ЕП

Фудбалската репрезентација на Италија е првиот патник во втората фаза на Европското првенство. Италијанците на стадионот „Олимпико“ во Рим, повторно покажаа моќ и со...

Украинците најавуваат навивачки поход на Букурешт за дуелот со македонската репрезентација

Украинските фудбалери најавија поход на романската престолнина од свои навивачи за утрешниот натпревар против македонскиот национален состав, што за двете репрезентации ќе биде клучен...

Сеир: Топката од промашениот пенал на Бејл слета во дворот на...

Фудбалската репрезентација на Велс, освои три бода од дуелот со Турција (2:0) на Европското првенство и речиси сигурно си обезбеди место во осминафиналето на...

Беше сек – бомба, а денска изгледа како маж (ВИДЕО)

Повозрасните љубители на бодибилдингот добро знаат која е Денис Рутковски. Популарната „Златната пантерка“ ги мамеше воздишките на машката популација во деведесетите години. Почна да се...

Македонските фудбалери-специјални гости на концертот на Симон Трпчески во Букурешт

Македонскиот пијанист со светско реноме, маестро Симон Трпчески, вечерва ќе одржи концерт во Букурешт на кој специјални гости ќе бидат македонските фудбалски репрезентативци и...

Надал ќе освои еден од двата наредни грен слем турнири

Чичкото и поранешниот тренер на шпанскиот тенисер Рафаел Надал, Тони во колумна за „Pais“  истакна дека бројот на осовени грен слем титули ќе биде...

Бивш НФЛ-играч силувал девојче

Поранешниот рагбист на Висконсин и Аризона Кардиналс, Томас Бурк, е уапсен за наводен сексуален напад врз девојче. Според американските медиуми, детето ѝ кажало на својата...

Леле, што ли беше ова: Хрватите имаат огромна поддршка од цицлестата...

Фудбалерите на Хрватска во петок ќе го одиграат вториот натпревар на Европското првенство, каде за противник ја имаат селекцијата на Чешка, а во пресрет...

Ќе го прегазам Вајлдер како со возило од 18 тркала

Светскиот шампион во бокс во тешка категорија, во верзијата ВБЦ, Британецот Тајсон Фјури, повторно го испровоцира  неговиот противник  Американецот Дионтеј Вајлдер, на официјалната прес-конференција...

Арнаутовиќ доби суспензија од УЕФА за пцовките кон Алиоски

Репрезентативецот на Австрија, Марко Арнаутовиќ, е суспендиран со еден натпревар на Европското првенство поради наврфедите кои ги испрати кон нашиот фудбалер Езѓан Алиоски за...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Снимен хорор инцидент во кој настрадаа осум лица  

На една автомобилистичка трка, едно од возилата удри во публиката, откако возачот ја загуби контролата. ⚠️🇺🇸#URGENT: Numerous people seriously injured after car rams into crowd...

Зое му даде втора шанса на Тео Ернандез

Животот на некои фудбалери е како филмска приказна, особено заради тоа што го поминуваат на теренот и надвор од него. Таков е животот и...

Американска атлетичарка ќе ги пропушти ЛОИ бидејќи јадела бурито!

Американската атлетичарка Шелби Холихан е суспендирана на четири години поради позитивен допинг тест. Таа се колне во својата невиност и тврди дека забранетата супстанција...

Кока-Кола одговори на гестот на Роналдо

Компанијата Кока-Кола, производител на безалкохолни пијалаци, одговори на капитенот на Португалија, Кристијано Роналдо, кој ги оттргна шишињата со овој газиран пијалак на прес-конференција пред...

Светските рекордери обезбедија норма за Токио

Актуелните олимписки шампиони и светски рекордери на 100 метри градно и грбно, Лили Кинг и Рајан Марфи, се квалификуваа на претстојните Олимписки игри во...

Дончиќ се врати во репрезентацијата

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ се приклучи на подготовките на националниот тим пред квалификацискиот турнир за Олимписките игри. Екипата на Дончиќ, Далас, ја заврши сезоната...

Македонските фудбалери му посакаа брзо закрепнување на Ериксен

Македонските фудбалски репрезентативци преку капитенот Горан Пандев му посакаа брзо закрепнување на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој во сабота колабираше на теренот за време...

Ѓоковиќ е подобар од Надал и Федерер

Тренерот на американската тенисерка Серена Вилијамс, Патрик Миратоглу, нема никаква дилема за тоа кој е најдобриот играч на сите времиња. Францускиот стручњак, кој му...

ВИДЕО: Неколку навивачи беа повредени пред натпреварот Германија – Франција

Пред почетокот на натпреварот на Европското првенство помеѓу репрезентациите на Франција и Германија во Минхен, падобран слета на теренот. Активист на меѓународното еколошко здружение „Гринпис“...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети

Тест анкета 2

тест анкета 1