ФОТО: Толку и од Шкупи

И фудбалерите на Шкупи не обезбедија пласман во следното квалификациско коло од Лига Европа, откако доживеа минимален пораз од 2:1 (вкупно 5:4) на реванш...

Наполитанците збеснаа по Македонецот

Италијанскиот калчолигаш Наполи не знае за доста. Откако ги осигура услугите на Ди Лоренѕо и на Манолас, клубот кој е во сопственост на контроверзниот...

Почна борбата за Лионел Меси

И пред да заврши Копа Америка, Лионел Меси стана најголем непријател на Јужноамериканската фудбалска организација (КОНМЕБОЛ), поради контроверзните изјави за корумпираност и пристрасност кон...

ФОТО: Лавовите повторно како мачиња пред Алашкерт

Иако најавија анулирање на негативата и пласман во следното елиминациско коло, фудбалерите на Македонија ЃП мораа да стават крај на европската авантура веќе во...

Сане му предизвика главоболка на Гвардиола

Англиските фудбалски медиуми открија дека не било се така розово во таборот на актуелниот шампион, тимот на Манчестер Сити. Премиерлигашот од „Итихат“ има сериозен...

Роџерс со предупредување до Сити и Јунајтед

Менаџерот на Лестер Сити, Брендан Роџерс упати предупредување до Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед, кога е во прашање можниот трансфер на Хари Мегваер. Стратегот се...

Состанок со агентот на Депај

Агентот на холандскиот интернационалец од редовите на францускиот гигант Олимпик од Марсеј, Мемфис Депај, Мартен Де Рон, имаше состанок со раководните лица на италијанскиот...

Љоренте партнер на Киеза

Италијанскиот калчолигаш Фиорентина, најверојатно ќе биде следната дестинација на шпанскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Фернандо Љоренте. Поради очајната минутажа која ја имаше...

Сесењон како лев бек

Актуелниот европски клупски шампион, тимот на Ливерпул, е последниот кој покажа интерес за услугите на големиот талент од редовите на новиот англиски второлигаш, тимот...

Магдевски ја продолжи соработката со МЗТ Скопје

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Андреј Магдевски ја продолжи соработката со актуелниот шампион на Македонија, екипата на МЗТ Скопје, откако денеска и официјално се обврза за...

Ѓоковиќ е подобар тенисер од Роже и Рафа

Светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ, е подобар од Шпанецот Рафаел Надал и Швајцарецот Роже Федерер,  кога сите тројца играат на највисоко...

Мирка имала бурен љубовен живот, со Федерер го изневерувала вереникот

Сопругата на швајцарскиот тенисер, Роже Федерер, Мирка, во минатото имала премногу бурен љубовен живот. Мирка долг период ја криела тајната дека во младоста била верена...

Ред Бул ги урна сите брзински рекорди

Тимот на Ред Бул ги урна сите рекорди на Формула 1 на минатата трка, на патеката Силверстон, во Велика Британија. Иако трката ќе биде запаметена...

Барса може да игра и во НБА лигата

Пет години поминаа откако кошаркарскиот тим на Барселона последен пат беше шампион во Шпанија, а девет откако ја освои титулата во Евролига. За Каталонците...

Одредено местото на следниот Ф4 турнир

Завршниот турнир во кошаркарската Евролига следната сезона ќе се игра во германски Келн, соопштија од најеминентното клупско кошаркарско натпреварување во Европа. Финалниот турнир во...

Кузмиќ е успешно опериран

Кошаркарот на Црвена звезда, Огнен Кузмиќ, е успешно опериран, потврдија од српскиот кошаркарски шампион. Хируршкиот зафат на горната и долната вилица бил успешен, по...

Некои работи мора да се променат, инаку заминувам во Ферари

Финецот остана единствениот конкурент кога е во прашање борбата за титула со Хамилтон, но прими тежок удар во неделата на трката за големата награда...

Многумина борци се однесуваат како ку*ви

Американскиот УФЦ борец, Џон Џонс, стана машина за перење во полутешка категорија, бидејќи никој не може да му ја одземе титулата. Џонс шампионскиот појас...

„Супермен“ е хомосексуалец!

Кариерата на Двајт Хаувард (33) се распаѓа откако го напушти тимот на Орландо во 2012 година, осум години доминираше во дресот на „магичните“ а...

Дефинирана цената на Малком

Близок извор до таботот на каталонскиот гигант Барселона откри дека раководните лица сакаат да се ослободат од услугите на бразилскиот интернационалец Малком. Иако беше купен...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО