Коло Муани како позајмен

Финалистот во годинашното издание од Лигата на шампиони, германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд, ќе се обиде за време на летниот преоден рок да ги...

Јас плачев после секој пораз, а тие денес прават селфи

Поразите не болат како порано, a фудбалот многу се промени. Технологијата, социјалните мрежи и огромниот профит си го направија своето. Тоа беше видливо по...

Ролан Гарос: Лина Ѓорческа елиминирана уште на стартот

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа е елиминирана уште во првото квалификациско коло на Ролан Гарос. Подобра од неа беше домашната натпреварувачка, Французинката Марго Рувроа,...

Конор Мекгрегор се враќа на големата сцена

Поранешниот УФЦ шампион, Конор Мекгрегор, се подготвува за својот прв настап во октагонот по речиси три години. Противник ќе му биде Мајкл Чендлер, а...

До шампионскиот појас се доаѓа со „само“ 157 примени боксови

Украинецот Олександер Усик пред неколку дена стана апсолутен боксерски шампион во тешка категорија откако го победи Тајсон Фјури. Украинецот по 12 рунди го совлада...

Борис Бекер боледува од ретка болест, видливи се деформитетите

Поранешниот германски тениски ас, Борис Бекер (56), неодамна беше забележан на плажа во Костарика заедно со неговата партнерка Лилијан де Карваљо Монтеиро (33). Фотографиите...

Верстапен бил на тешки маки: За среќа не погрешив

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, неколку дена по победата на Емилија Ромања даде кратка ретроспектива и истакна дека имал проблеми со гумите и...

Држам палци за да го видам Рафаел Надал

Директорката на Ролан Гарос, Амели Морезмо, се надева дека Рафаел Надал ќе игра на вториот Грен слем сезонава. Иако имаше најави дури и од самиот...

Позната тенисерка украла маса од половина тон и избегала

Италијанската тенисерка Камила Џорџи, некогаш 26-та тенисерка во светот, е обвинета дека ја ограбила вилата во која престојувала пред да побегне преку Барата. Сопственикот...

Столе Димитриевски ќе брани за шпанскиот гигант!

Најпознатиот фудбалски новинар на денешницата, Италијанецот Фабрицио Романо, откри дека репрезентативниот голман на Македонија, Столе Димитриевски, има нов клуб. Романо на својот Твитер профил напиша...

Црна листа со двоцифрен број на играчи!

Манчестер Јунајтед игра уште една лоша сезона и со право навивачите се повеќе од разочарани. Сер Џим Ретклиф и останатите челници на „црвените ѓаволи“...

Трагична е приказната за родителите на Серхио Консеисао!

Сцената по реванш 1/8 финалниот дуел во Лигата на шампиони помеѓу Арсенал и Порто привлече големо внимание кај фудбалската јавност. Тренерот на гостите Серхио...

Фјури го прифати поразот од Усик: Ќе дојдам во Украина со...

Украинскиот боксер Олександер Усик со поделена судиска одлука го победи Тајсон Фјури во феноменалната борба на векот во Ријад и ги обедини сите титули...

Ако ја сакате вистината за Ѓоковиќ, прашајте ги оние од соблекувалната

Поранешниот директор на Австралија опен, Пол Мекнами, застана во одбрана на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и воедно му даде поддршка за во иднина. На Австралиецот...

Остварен контакт со Гимараеш

Раководните лица на лондонскиот премиерлигаш Арсенал пред неколку дена оствариле контакт од агентите на бразилскиот интернационалец од редовите на Њукасл, Бруно Гимараеш. Одличниот играч...

Никогаш не сте ни слушнале за него, а е меѓу најбогатите...

Излезе новата Форбс - листа на најбогати спортисти во светот, а на неа едно име посебно привлекува внимание. Убедливо прв е Кристијано Роналдо кој по...

Фабрегас лобира за Модриќ

Предводникот на новајлијата во италијанската Серија А, тимот на Комо, Сеск Фабрегас, планира да ангажира неколку познати фудбалски имиња за време на летниот преоден...

Дибала влезе во списокот

Еден дел од италијанските медиуми ја пласираа и информацијата дека аргентинскиот интернационалец од редовите на Рома, Пауло Дибала, може да биде следниот фудбалер кој...

Фернандеш желба на „Алијанц“

Најтрофејниот клуб во германската Бундес лига, Баерн (М), се вклучи во трката по потписот на португалскиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед,...

Денвер елиминиран, Јокиќ неизвесен за Србија и ОИ во Париз

Најсилната кошаркарска лига – НБА ќе гобие нов шампион, откако Денвер претрпе пораз на свој паркет во седмиот натпревар од конференциското полуфинале на Западот...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети