Ме гризна за уво и кажа дека е Мајк Тајсон

Американскиот боксер Дени Гарсија во Бруклин со едногласна одлука на судиите го победи Украинецот Иван Редкач, а мечот го одбележа инцидентот во осмата рунда,...

Надал преку Кирјос во четвртфинале

Светскиот тениски рекет број еден Шпанецот Рафаел Надал, се пласираше во чртвртфиналето на првиот грен слем турнир годинава Австралија опен. Тој во осминафиналето го...

Хамилтон: Коби беше инспирација за многу луѓе

Актуелниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, изрази сочувство за смртта на легендарниот кошаркар Коби Брајант. Хамилтон го нарече Брајант еден од најголемите спортисти...

Доживотна суспензија за бразилскиот тенисер Жоао Соуса за местење натпревари

Бразилскиот тенисер Жоао Олаво Соареш де Соуса (31) доби доживотна суспензија за корупција и местење на натпревари. Одлуката ја донесе Интернационалната тениска федерација (ИТФ),...

Австралија опен: Надал рутински до осминафинале, Плишкова во аут

Рафаел Надал без потешкотии ја мина првата сериозна пречка на Австралија опен. Најдобриот тенисер во третото коло во Мелбурн го совлада сонародникот Пабло Карењо...

Билети за Суперболот се продаваат и на 12 рати

Тимовите на Сан Франциско и Канзас Сити ќе ги одмерат силите во Суперболот во  Мајами на 3 февруари, а за повеќето смртници, шансата да...

Нашиот дуел е како оној во филмот Роки

По успешното враќање на Конор Мекгрегор во октагонот, повторно се актуализираше прашањето за можниот реванш помеѓу ирскиот УФЦ борец и Хабиб Нурмагомедов. Мекгрегор пред една...

Коко Гоф ја спакува бранителката на титулата на АО

 Тинејџерката Коко Гоф (САД) ја елиминираше минатогодишната шампионка Наоми Осака (Јапонија) во третото коло на Австралија опен. 15-годишната дебитантка на Мелбурн Парк, Гоф триумфираше...

Вознијацки ја заврши кариерата со пораз и солзи во очите

Поранешната светски тениски рекет број еден Данката Каролине Вознијацки го одигра последниот натпревар во кариерата. Ова следеше откако 29-годишната Данка загуби со 5:7, 6:3,...

Серена Вилијамс елиминирана од Австралија опен

Американката Серена Вилијамс сензационално e елиминирана во третото коло од првиот грен слем турнир - Австралија опен. Триесет и осум-годишната sвезда беше елиминирана од...

Нурмагомедов бара 100.000.000 долари за реванш со Мекгрегор

Се помалку сигурно е дека ќе гледаме реприза на „борбата на векот" во УФЦ помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор. Дагестанецот го совлада Ирецот во...

Баричело: Луис Хамилтон е поталентиран од Сена и Шумахер

Поранешниот пилот на Формула 1, Рубенс Баричело изрази интересно мислење дека шампионот во Формула 1, Луис Хамилтон е поталентиран пилот од другите две легенди...

Фотографии од Шумахер во кревет продадени на црниот пазар

Легендарниот пилот во Формула 1, Михаел Шумахер, кој се здоби со тешка повреда на главата додека скијаше во декември 2013 година, се уште се...

Хамилтон: Ќе му плаќам на Кими да остане во Ф1

Британскиот пилот Луис Хамилтон, се пошегува дека мора да започне да му плаќа на Кими Раиконен за да не ја напушти Формула 1, за...

Смртоносен вирус ги нападна Олимписките игри!

Олимписките квалификациски турнири во два спорта беа преместени од кинескиот град Вухан, поради избувнување на нов вид корона-вирус. Овие информации беа потврдени откако вирусот...

Ќе му плаќам на Кими да не си замине, се шегува...

Луис Хамилтон се пошегува дека мора да започне да му плаќа на Кими Раиконен за да не ја напушти Формула 1, за и понатаму...

Хорор сцена во НХЛ лигата: Прскаше крв на сите страни! (ВИДЕО)

Хокеарот на НХЛ лигашот Вегас, Пол Стасни, претрпе тешка повреда на вилицата на натпреварот против Монтреал. Играчот на канадскиот клуб, Џон Амијас го подоги својот...

Општ хаос во Русија: Брутална тепачка на џиу-џицу натпреварување (ВИДЕО)

На натпреварување во џиу-џицу во Русија дојде до брутална тепачка. Иако не се познати причините за тепачката, сепак од видеото може да се забележи дека...

Рагбисти усмртија тинејџер среде улица (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Рагбистите на аргентински Арсенал претепаа до смрт еден тинејџер во Вила Гесел, во близина на Буенос Аирес. Видео од бруталната тепачка на 18 годишното момче...

На еден меч заработи повеќе отколку во цела кариера

Една од поинтересните победи во првото коло на Австралија опен беше на Чилеанецот Алесандро Табило. Тој во првото коло на турнирот славеше над Даниел...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО