Две победи на нашите боксери Илхан и Ајхан Озмен, обезбедени три...

Македонските кадетски репрезентативци браќата Илхан и Ајхан Озмен вчера победија на борбите на Националниот Куп во Врбас 2019 и обезбедија полуфинале. Илхан Озмен во категоријата...

Верстапен се надева дека ќе остане уште 15 години во Ф1

Пилотот на Ред Бул, Макс Верстапен откри дека се надева дека ќе вози во Формула 1 и по 15 години, кога ќе наполни 36...

Најмладите пингпонгари учесници на европски камп во Унгарија

Александар Јакимовски, Сара Стојановска и Лука Стојчев придружувани од тренерот, професорот Сашко Богатинов учествуваат на пинг понгарски камп во Унгарија. На пингпонгарскиот камп учествуваат вкупно...

Кирјос казнет со 113.000 долари

Организаторите на мастерс турнирот во Синсинати пуштија соопштение во врска со инцидентот на австралискиот тенисер Ник Кирјос. Австралиецот го плукна и го навредуваше главниот...

Федерер е друга димензија, друго ниво, тој е неверојатен

Седумкратниот шампион на мастерс турнирот во Синсинати, Роже Федерер, како голем фаворит влезе во синоќешниот дуел со Андреј Рубљев, но беше експресно елиминиран. Рускиот...

 Семенија е маж, греота е за девојките кои се натпреваруваа со...

Случајот со Кастер Семенија, која поради вишок на тестостерон во крвта има голема предност во однос на останатите конкуренти, не губи на актуелност. Семенија е...

Федерер лут поради нереалните очекувања на навивачите

Роџер Федерер објави дека врвните тенисери ретко ја добиваат почитта што им е потребна од навивачите и медиумите за своите достигнувања. Самиот Федерер, од многумина...

На Ферари му се заканува катастрофа која одамна ја нема доживеано

Малку се сезоните во кои славниот тим - Ферари не успеал да запише ниту една победа во Формула 1, а на повидок е токму...

Британки добија бизарна дисквалификација

Две британски спортистки се исфрлени од натпреварување за Олимпијадата затоа што во финишот на триатлонот во Токио влегоа држејќи се за раце. Станува збор...

Мајк Тајсон месечно пуши марихуана во вредност од 40.000 долари

Легендарниот американски боксер Мајк Тајсон, конечно најде со што да се занимава, откако пред многу години излезе од рингот. Тој е сопственик на фарма...

Кирјос полуде, искрши два рекети и го исплука судијата

Австралискиот тенисер Ник Кирјос повторно го покажа својот немирен темперамент, овој пат на мастерс турнирот во Синсинати. Тој на стартот беше поразен од Русинот...

Светскиот рекорд во полумаратон урнат од 71 – годишна баба

Рекордите во маратонските и полумаратонските трки секојдневно се подобруваат и тоа не е ништо спектакуларно, но кога тоа ќе го направо некој што има...

Десет дена имав кошмари по поразот од Ѓоковиќ на Вимблдон

Поранешниот светски тениски рекет број еден Швајцарецот Роже Федерер е подготвен за камбек на терените на Мастерс турнир во Синсинати, откако реши да си...

Серена Вилијамс се повлече од турнирот во Синсинати

Американската тенисерка Серена Вилијамс се повлече од турнирот во Синсинати. Во првото коло поранешниот светски тениски рекет број еден требаше да игра со Зарина...

Тајсон Фјури може се да загуби

Почнаа психолошката војна пред борбата меѓу британскиот боксер Тајсон Фјури и Швеѓанецот Ота Валин, што ќе се одржи на 14. септември во Лас Вегас. -Знам...

Нека му ја мисли Хамилтон, Албон го доби најбрзиот болид

Британскиот пилот Александер Албон (Ред Бул) е најдобар доказ дека во Формула 1 шампионатот сè е можно, доколку се најдеш на вистинско место во...

Не сум осамен во борбата за правда, тука е и големиот...

Канадскиот тенисер Вашек Поспишли, неодамна за Радио Канада зборуваше за својата борба во АТП Советот на играчи, а порачa и дека има голема поддршка...

Сè освен титулата е неважно, на оваа трка никој нема да...

Актуелниот шампион во Мото ГП шампионатот, Шпанецот Марк Маркез, изјави дека поразот од Андреа Довициозо во Австрија не е важен и дека се бројат...

Без Милков и Стошиќ против Романија

По две недели силни физички тренинзи и потоа уште две на тактичко-технички план, македонската одбојкарска репрезентација има само уште неколку дена работа во Маврово....

Со 13 години стана европски шампион

Укринскиот скокач во вода Олексеј Середа стана најмладиот европски шампион во историјата на овој спорт, откако се закити со златниот медал со скок од...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО