Free Porn
xbporn

Не престанав да плачам, немав верба во себе, на крајот успеав!

Седумкратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, се присети на старите добри времиња за него со победата на трката за Големата награда на Велика...

Кога видоа што прави Ѓоковиќ на Вимблдон, не можеа да поверуваат...

Најтрофејниот тенисер на денешницата Србинот Новак Ѓоковиќ и кога не игра на Вимблдон, има полни раце работа! Најдобриот тенисер освен што ги воодушевува фановите...

Падна 37 – години стариот рекорд на Бугарката Стевка Костадинова

Украинската атлетичарка Јарослава Махучик, постави светски рекорд во скок во височина, откако на турнирот од Дијамантската лига во Париз ја прескокна височината од 2,10...

Бањаја одново феноменален

Возачот на Дукати, Италијанецот Франческо Бањаја, извозе уште една одлична трка во Мото ГП шампионатот, откако славеше за Големата награда на Германија. Бањаја зад себе...

Поради бакнување на сопругата и синот казнет со 200 франци

Спортските бирократи уште еднаш ја покажаа својата ригидност и целосен недостаток на тактичност, овој пат вработени во Меѓународната велосипедска унија (UCI). Тие го казнија...

Норвешки велосипедист загина на кралската етапа на трката во Австрија

Кралската етапа на трката низ Австрија остана во сенка по смртта на норвешкиот велосипедист Андре Дреге, јавува австриската агенција АПА. Според организаторите, 25-годишникот од...

Александар Зверев го побара Пеп Гвардиола за тренер

По два и пол часа игра и драма во тај-брејкот, Германецот Александар Зверев успеа да го нокаутира Камерон Нори и да се пласира во...

Фановите и порачаа на Ана Ивановиќ: Швајни нека ти купи ци*ки...

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ е во пензија веќе осум години. Ана се пензионираше на 29 години и се посвети на семејството што го...

Таа е побогата од Новак, Рафа и Роже заедно

Американката Ема Наваро е хит на третиот грен-слем турнир, Вимблдон. Успешно ги мина првите две кола, но се најде во центарот на вниманието на...

Светскиот шампион паднал во канџите на криминалот, му немало спас

Крајот на кариерата на Жак во атлетиката бил во голема мера засенет од зависноста од дрога и тој бил невработен од неодамна. Му требале...

Четириесет и деветмина тенисери ѝ се заканија со тужба на АТП

Голем број тенисери решија да го кренат гласот против АТП, бидејќи најавените промени во овој спорт претставуваат „удар за нивното постоење“. Што е тоа?...

Поради расправија со девојката, го предаде мечот по само 23 минути

Австралискиот тенисер Бернард Томиќ важи за најконтроверзниот на АТП и на грен-слем турнирите. На почетокот од јуни направи нов скандал, кој не „одекна“ во...

Кревети и маси од картон, без клима, дали е тоа сонот...

Познатата хрватска спортистка во фрлање диск, Сандра Елкашевиќ, не е баш задоволна од условите на претстојните Олимписки игри, кои ќе се одржат во Париз. Игрите...

Светски шампион во борење почина на 27 години!

Шок во светот на борењето, светскиот шампион од 2019 година Нугзари Цурцумија, почина на 27-годишна возраст, потврди Грузиската боречка федерација. Причината за смртта на грузискиот...

Федерер дојде на Вимблдон за Ѓоковиќ

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер пристигна во Лондон и, според информациите со кои располага англиски „Тајмс“, ќе го видиме на централниот терен. Не во улога...

Се шират гласини за откажување на ЛОИ 2024, ИОК објави соопштение...

Политичката ситуација во Франција е тензична веќе неколку недели, па поради ова владее паника во пресрет на Олимписките игри во Париз кои се одржуваат...

По повеќе од едномесечна потрага: Поранешниот светски шампион во скок во...

Јужноафриканската полиција го пронашла телото на поранешниот светски шампион во скок во височина Жак Фрајтаг по повеќе од еден месец потрага, објавија локалните јужноафрикански...

Ѓоковиќ откри што го натерало веднаш да се оперира

Коленото на најтрофејниот тенисер на сите времиња Новак Ѓоковиќ, беше главна тема по неговиот прв настап на третиот грен слем турнир Вимблдон. По натпреварот...

Русите ги одбиваат поканите за учествува на Олимписките игри во Париз

Златниот медал во мешани двојки од Токио, Андреј Рубљев и тенисерките Дарија Касаткина и Ана Калинскаја се меѓу 12-те Руси и Белоруси кои ги...

Луѓето повеќе не сакаат да гледаат ваков тенис

Рускиот тенисер Данил Медведев направи рутинска работа на стартот на Вимблдон, откако го совлада Александар Ковачевиќ, за неполни два часа игра со 6:3, 6:4,...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети