test
Дома 2023 октомври

Месечна Архива: октомври 2023

Никој не вреди како Голден стејт

Со 7,7 милијарди американски долари, кошаркарскиот клуб Голден стејт е највредниот клуб во НБА лигата. „Форбс“ наведе дека вредноста на „воините“ се зголемила за...

Почетокот на пописот на населението во Црна Гора одложен за еден месец

Избраниот премиер на Црна Гора Милојко Спајиќ денеска изјави дека е донесена најавената одлука почетокот на пописот на населението да се одложи за еден...

Целосно е уништен бегалски камп на северот на Газа, голем број мртви и повредени/ВИДЕО

Директорот на управата за цивилна заштита во Газа Ахмад ел Калут денеска изјави дека бегалскиот камп Џабалија е целосно уништен поради израелското бомбардирање. „Овие згради...

Платформата Икс на милијардерот Маск изгубила половина од својата вредност за една година

Платформата Икс изгубила значајно на вредност откако пред една година ја купи милијардерот Илон Маск по името Твитер, пренесоа американските медиуми.   Списанието Форчн и финансиската...

Меџик Џонсон влезе во друштвото на милијардери!

Поранешната кошаркарска ѕвезда Меџик Џонсон е прогласен за милијардер од „Форбс“, што го прави само четвртиот спортист што му се приклучил на тој ексклузивен...

Јелена Ѓоковиќ и Лена Ковачевиќ во ист фустан: На која подобро и стои?

Интересна ситуација со Јелена Ѓоковиќ и Лена Ковачевиќ, позната српска џез музичарка во главните улоги го привлече вниманието на корисниците на Инстаграм. За се е...

„Жешка јога“ против депресија: Само еден тренинг неделно значително го подобрува расположението

Само еден час на таканаречената „жешка јога“ може да ги ублажи симптомите на депресија, покажа новото научно истражување. Практикувањето јога на температура од 40,5 степени...

Војната на Блискиот Исток се разгорува: Амбасадорот на Израел во ОН стави жолта ѕвезда...

Амбасадорот на Израел во Обединетите нации, Гилад Ердан, рече дека ќе носи жолта Давидова ѕвезда додека Советот за безбедност на ОН не ги осуди...

ЕТХ убеден дека Јунајтед одиграл добро против Сити

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, се обиде уште еднаш да ја лоцира вината за убедливиот пораз (3:0) во дерби натпреварот против градскиот...

Судбинската врска на Метју Пери и Џулија Робертс: За нивната љубов сé уште се...

Познатиот актер Метју Пери (55) почина викендов во својот дом во Лос Анџелес, а веста за смртта ги разбранува милионите фанови на култната серија...

Израелската армија го уби лидерот на Хамас одговорен за нападот на 7.октомври

Израелските одбранбени сили (ИДФ) тврдат дека го убиле командантот на Хамас Насим Абу Аин, командантот на баталјонот Беир Лахиа на Хамас, за кој тврдат...

Проблем на Онкологија се ограничените ресурси, наспроти неограничениот број пациенти

Директорката на Клиниката за онкологија, д-р Виолета Клисаровска, вчера само што не заплака, додека одговараше пред Анкетната комисија за состојбите на Клиниката за онкологија....

Тарантула предизвика сообраќајна несреќа во Долината на смртта, има повредени

Мотоциклист викендов бил повреден во сообраќајна несреќа откако видел огромна тарантула. Возачот бил итно пренесен в болница, соопштија надлежните лица од Националниот парк Долината...

КОМАНДАНТ НА ​​ИРАНСКИТЕ СПЕЦИЈАЛИСТИ ВО ЛИБАН: Се подготвува ли нов голем конфликт во Израел?

Командантот на иранските експедициски сили Кудс во Корпусот на Исламската револуционерна гарда, Есмаил Каани, се вели дека е во Либан за да координира можна...

Безобразна провокациja: Се нудат по 300 евра на семејства во Македонија што ќе го...

Виктор Стојанов од бугарската фондација „Македонија“, кој е прогласен за персона нон грата и му е забранет влез во Македонија, продолжува со своите провокативни...

Брисел ќе го одврзе ќесето, но не ја отвора вратата!

Многу внимание привлече посетата на претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен на земјава, која со Македонија ја започна турнејата низ земјите на...

Смешно е да му ја дадете Златната топка на Меси!

Легендарниот германски фудбалер, Лотар Матеус, е еден од најгласните кои јавно го критикуваат годинашниот избор на „Златната топка“. Матеус е убеден дека трофејот мораше...

Промовирана монографијата „Смоквица, населба, население, генеологија“ од м-р Киро Ристов

„Пишувањето на оваа моја книга е резултат на повеќегодишни истражувања, кои претежно се состоеја од консултирање многу написи за населбата и нејзиното население, како...

Со денар горе-два долу не се качува стандардот, туку со повисоки плати!

Намалувањето на производите од денар-два е само изговор на власта дека се грижи за народот. Освен тоа што граѓаните не живеат подобро со тоа...

Мицкоски: Добивме нови документи и сознанија за случајот Онкологија, го испитуваме, ќе ги изнесеме...

„Морам да кажам дека преку свиркачи добиваме многу сведоштва, документи и таков еден случај документиран прилично темелно и јасно добивме пред неколку дена и...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети