Дома 2022 јули

Месечна Архива: јули 2022

Македонските кошаркари имаат тешка мисија

Македонската кошаркарска репрезентација го стартува последниот квалификациски прозорец за пласман на Мундобаскетот во 2023 година. „Црвено-жолтите“ утре (19:30) ќе го одиграат претпоследниот натпревар од групната...

Хрватска размислува за воведување ваучери за гориво

Вицепремиерот и министер за финансии на Хрватска, Здравко Мариќ по седницата на Владата изјави дека воведувањето ваучери за гориво е една од мерките што...

Медведев: Одлуката за операцијата во Украина беше тешка, но добро осмислена

Одлуката за започнување на руска специјална воена операција за заштита на Донбас беше тешка, но добро осмислена и изнудена, изјави денеска заменик-претседателот на Советот...

САД го зголемуваат военото присуство во Европа: Каде ќе бидат стационирани американски војници и...

Соединетите Американски Држави ќе го зголемат своето воено присуство низ Европа, бидејќи НАТО се согласи на „фундаментална промена“ како одговор на руската инвазија на...

По два дена борба, НАТО ја победи руската салата

Во менито на ресторанот за меѓународни претставници и новинари кои учествуваа на самитот на НАТО во Мадрид имаше и „руска салата“, чие име е...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети