Пахор испрати порака на македонски со поддршка за Пендаровски/ВИДЕО

73

Поранешниот претседател на Словенија, Борут Пахор испрати видео со поддршка за претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

„Стево е одговорен македонски и европски државник, приоритет му е благосостојбата на Македонија и македонските граѓани, но особено го поддржувам бидејќи е чесен човек. Изборот е лесен, Стево е вашиот претседател“ вели Пахор во обраќањето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stevo Pendarovski (@stevopendarovski)