Едно лице заглавено под авионoт, по другото се трага: Детали за авионската несреќа во Хрватска

912

Пожарникарите во Хрватска успеаја да го лоцираат авионот што денеска се урна во близина на Загреб.

Неофицијално, едно лице загинало, а три се повредени.

Под авионот наводно е еден маж, а по едно лице се уште трагаат, пишува 24сата.

Се работи за унгарски авион.

Да потсетиме, денеска попладне во близина на Загреб се урна авион со четворица патници.

Според нив, најверојатно се работи за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во Јеждовац.