Квадрадо ќе го продолжи договорот со Јувентус

Дефанзивецот на Јувентус, Хуан Куадрадо е близу до продолжување на договорот, тврди Николо Шира. Според италијанскиот новинар, продолжувањето на договорот со 33-годишниот Колумбиец е во...

Трансферите на Дембеле и Кутињо во Барселона не ги исполнија очекувањата

Поранешниот претседател на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу, призна дека трансферите на играчот од средниот ред Филипе Кутињо од Ливерпул и напаѓачот Усман Дембеле од...

Богата понуда за Рајс

Новите сопственици на англискиот премиерлигаш Њукасл ќе се обидат за време на зимскиот преоден рок да ги осигураат услугите на стандардниот првотимец во дрес...

Раиола преговара за Погба

Близок извор до таборот на шпанскиот гигант Реал (М) откри дека пред неколку дена раководните лица имале состанок со контроверзниот агент, Мино Раиола. Главна...

Левандовски е план „Б“

Доколку предвреме биде прекината соработката со крилниот напаѓач, Рахим Стерлинг, раководните лица на актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Сити, ќе се обидат...

Тимот што заслужи да победи загуби

Најитересниот натпревар од 8. коло во италијанската Серија А, дуелот помеѓу големите ривали, Јувентус и Рома, заврши со минимален триумф на „старата дама“ од...

Атлетико (М) одморен против Ливерпул, Сити без право на грешка

Новото, 3. коло од групната фаза во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, може да се покаже како клучно кога е во прашање амбицијата...

Хаос во Португалија: Фудбалери се степаа, полиција интервенираше со – пиштоли!...

На натпревар во Португалија, во пониските лиги, помеѓу вториот тим на Виторија Сетубал и Олимпик Монти, дојде до тепачка во која полицијата употреби огнено...

Шок во Премиер лигата: Фудбалер на Норвич има рак!

Фудбалскиот клуб Норвич денеска потврди дека голманот Ден Барден има рак на тестисите. По првичната дијагноза, Барден ги помина сите дополнителни тестови што ја...

Ромањоли ќе заврши кај „дамата“

Се погласни и погласни се шпекулациите дека капитенот на италијанскиот калчо гигант Милан, Алесио Ромањоли, ќе си замине од „Сан Сиро“ на крајот од...

Де Лихт бара нов клуб

Поголемиот дел од италијанските медиуми ја пласираа и информацијата дека централниот дефанзивец на Јувентус, Матијас де Лихт, сака да ја промени клупската средина на...

Стерлинг замена за Дембеле

Каталонскиот гигант Барселона не се откажува од намерата да ги осигура услугите на крилниот напаѓач од редовите на актуелниот шампион на Англија, тимот на...

Дефиниран зимскиот буџет

Близок извор до таборот на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, откри дека „црвените ѓаволи“ ќе бидат и повеќе од активни за...

Салах бара 500.000 фунти

Во следните неколку дена раководните лица на англискиот премиерлигаш Ливерпул ќе седнат на преговарачката маса со агентот на египетскиот интернационалец Мохамед Салах. Најдобриот играч...

Левандовски бара трансфер и сака само во еден клуб

Шпанскиот весни „АС“ го привлече виманието на фудбалската јавност со насловната старница на која е нашишано дека бомбардерот на Баерн (М), Роберт Левандовски, сака...

Меси го побара Кутињо, а за Дембеле одбив неморална понуда

Поранешниот претседател на каталонскиот гигант Барселона, Жозеп Марија Бартомеу, не се појавуваше во медиумите откако пред една година понесе неотповиклива оставка. Најомразениот претседател, под чие...

Попрво би си пукал во глава, отколку да им го наредувам...

Контроверзниот сопственик на романскиот гигант ФЦСБ, поранешна Стеауа, Џиџи Бекали, нема да дозволи вакцинација на играчите на неговиот тим. Во интервју за романските медиуми, Бекали...

Рудигер е зимски приоритет

Централниот дефанзивец на актуелниот европски клупски шампион, тимот на Челзи, Антонио Рудигер, е дефиниран од страна на раководните лица на шпанскиот гигант Реал (М),...

Феликс сака во Премиер

Португалскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Шпанија, тимот на Атлетико (М), Жоао Феликс, повеќе не крие дека е незадоволен од минутажата која...

Лингард за 0 евра

Италијанскиот калчо гигант Милан важи за прв фаворит кога е во прашање потписот на крилниот напаѓач од редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, Џеси...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети