Бензема, Куртоа и Де Брујне номинирани за наградата играч на годината...

Познати се номинираните за наградата на Европската фудбалска асоцијација за најдобар играч во сезоната 2021/22. Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, голманот на Реал Мадрид,...

Манчестер Јунајтед го нуди Роналдо на Јувентус

Претставниците на Манчестер Јунајтед, кои работат на трансферот на играчот од средниот ред на Јувентус, Адриен Рабио, му понудиле на клубот од Торино да...

Ла лига треба да биде спортскиот директор на Барселона

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез се пошегува дека Ла лига треба да биде спортскиот директор на Барселона. Ла Лига треба да биде спортски...

Трабзонспор го претстави Барди

Турскиот фудбалски прволигаш денес го промовира своето најново засилување, Енис Барди. Мкедонскиот репрезентативец во Трабзонспор ќе го носи бројот 29. Барди по пет сезони во шпански...

Балкани противник на Шкупи во плејофот за Конференциската лига

Косовската екипа Балкани е противникот на македонскиот шампион Шкупи во плејофот за Конференциската лига на УЕФА. Балкани синоќа на пенали беше поуспешен од Клаксвик од...

Тухел опседнат со Обамејанг

Близок извор до таборот на лондонскиот премиерлигаш Челзи откри дека менаџерот на „сините“, Томас Тухел, сака по секоја цена во новата сезона да ги...

Ндомбеле прво како позајмен

Ривалот од англиската Премиер лига, тимот на Њукасл, најверојатно ќе биде следната дестинација на францускиот интернационалец од редовите на Тотенхем, Тангуи Ндомбеле. Искусниот играч...

Пеп се одлучи за Гуереиро

Португалскиот интернационалец од редовите на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд, Рафаел Гуереиро, е најновата желба на предводникот на актуелниот шампион на Англија, тимот на...

Џака и албанската мафија наместиле жолт картон

Англиската фудбалска асоцијација пред два месеца потврди дека го истражува жолтиот картон кој швајцарскиот интернационалец, Гранит Џака, го доби за време на првенствениот дуел...

Симакан е резервна опција

Доколку не успеат во намерата да ги осигураат услугите на словачкиот интернационалец од редовите на Интер, Милан Шкринар, раководните лица на актуелниот шампион на...

Реал (М) не сака тикви да сади со Ванда Нара

Актуелниот европски клупски шампион, тимот на Реал (М), е сериозно заинтересиран за услугите на аргентинскиот интернационалец од редовите на ПСЖ, Мауро Икарди. Како што...

ФОТО: Шкендија по пенали елиминирана од АИК

Екипата на Шкендија не успеа да се пласира во плејофот на УЕФА Конференциската лига, откако во третото квалификациско коло е елиминирана од АИК Стокхолм. Тетовци...

Гигс и удрил глава на девојката и ја исфрлил гола од...

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс, најпосле се соочи со сериозните обвинувања пред судот во Манчестер. Легендарниот репрезентативец на Велс беше обвинет на...

Наполи го ангажира ветеранот Сиригу

Италијанскиот фудбалски прволигаш Наполи денес објави дека постигна договор за соработка со голманот Салваторе Сиригу. Договорот со 35-годишниот Италијанец е до крајот на јуни 2023...

Агентот на Мората имал успешни разговори со Манчестер Jунајтед

Напаѓачот на Атлетико (М), Алваро Мората би можел да се приклучи на Манчестер Jунајтед. Како што објави новинарот Николо Шира, првите преговори на премиерлигашот...

Манчини ги прогласи фаворитите за освојување на Серија А

Селекторот на Италија, Роберто Манчини зборуваше за неговите очекувања за сезоната 2022/23 во италијанскиот шампионат. Фудбалскиот стручњак верува дека Милан, Интер и Јувентус ќе конкурираат...

Кристенсен и Кеси можат бесплатно да си заминат од Барса

Двајца дебитанти на Барселона би можеле да го напуштат клубот без да одиграат ниту еден официјален натпревар. „ЕСПН“ објави дека Андреас Кристенсен и Френк Кеси...

Јунајтед може и Гвардиола да го донесе, но џабе ако играчите...

Поранешниот дефанзивец на Ливерпул, Стив Никол верува дека и Пеп Гвардиола не може да ја поправи ситуацијата во Манчестер јунајтед. Не е важно колку...

Мечот беше многу потежок отколку што изгледаше

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти даде свое видување за синоќешната победа над Ајнтрахт (2:0) во Суперкупот на УЕФА. Нашите анализи ја покажаа слабоста...

Мароко го отпушти селекторот Халилхоџиќ

Раководството на Фудбалската федерација на Мароко, одлучи да ја прекине соработката со босанскиот стручњак Вахид Халилхоџиќ, пренесува „Hisport“. Седумдесетгодишниот Босанец ја предводеше мароканската репрезентација од...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети