Иакрди бара нова средина

Аргентинскиот интернационалец од редовите на францускиот гигант ПСЖ, Мауро Икарди, сигурно ќе ја промени клупската средина за време на зимскиот преоден рок. Поранешниот капитен...

Боледува од неизлечлива болест и одби да се омажи за принц

Пред нешто помалку од две недели, англискиот премиерлигаш Њукасл доби нови сопственици. „Црно-белите“ сега се во сопственост на Јавниот инвестициски фонд од Саудиска Арабија...

Јована го фрли во сенка Филип Ѓорѓевиќ

Сопругата на српскиот фудбалер Филип Ѓорѓевиќ, Јована, повторно ја шармираше машката популација со објавата на неколку провокативни фотографии на социјалната мрежа Инстаграм. Таа овој пат...

Познати четвртфиналистите во македонскиот фудбалски куп

Фудбалерите на Силекс останаа во игра за одбрана на трофејот во Македонскиот куп, откако попладнево обезбедија пласман во четвртфиналето со триумф на гостувањето кај...

Гризман е новиот рекордер

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман, забележа историско достигнување на натпреварот од Лигата на шампионите одигран синоќа против Ливерпул во 3. коло од групната...

Порто победи заслужено, Милан не беше на ниво

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, го призна поразот (0:1) од Порто во натпреварот од 3. коло во Лигата на шампионите. Овој меч е лесен...

Тухел потврди за интересот на Челзи за Халанд

Менаџерот на Челзи, Томас Тухел, го потврди интересот на лондонскиот клуб за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд. Разговаравме за Ерлинг неколку пати, вклучително...

Повеќе од 12 европски тимови сакаат да ја напуштат ФИФА

Повеќе од 12 национални фудбалски асоцијации ја известија УЕФА за нивните планови да се повлечат од ФИФА која сака Светското првенство на секои две...

Почина легендарниот голман Драган Пантелиќ

Легендарниот југословенски голман Драган Пантелиќ почина денес на 69 годишна возраст како последица од коронавирус. Пантелиќ беше хоспитализиран во болница во Ниш каде пред два...

Агуеро повторно со Меси

Аргентинскиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Серхио Агуеро, е најновата желба на раководните лица на вицешампионот на Франција, тимот на ПСЖ. Според...

Калчо дуел за Закарија

Италијанскиот калчолигаш Рома доби сериозна конкуренција во најтрофејниот клуб во Серија А, Јувентус, кога е во прашање потписот на швајцарскиот интернационалец од редовите на...

„Кралски“ дрес за Доминик

Поголемиот дел од шпанските медиуми ја пласираа и информацијата дека челниците на Реал (М) се сериозно заинтересирани за услугите на најдобриот голгетер во дресот...

Бејл како позајмен

Близок извор до таборот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал откри дека раководните лица подготвуваат официјална понуда за велшкиот интернационалец од редовите на шпанскиот гигант Реал...

Каталонците опседнати со Олмо

Каталонскиот гигант Барселона ќе се обиде и за време на зимскиот преоден рок да ги осигура услугите на шпанскиот интернационалец од редовите на германскиот...

Плачев, но не се гледам во друг клуб

Во последното интервју кое го даде за „Ел Мундо Депортиво“, францускиот интернационалец Самуел Умтити, откри дека плачел за време на последниот состанок кој го...

Ванда збесна поради една порака

Веќе неколку дена, главна тема во фудбалските медиуми е љубовната сапуница помеѓу напаѓачот на ПСЖ, Мауро Икарди и неговата споруга, Ванда Нара. Во саботата,...

Да се биде или не за Барса

Добро познатата фраза „да се биде или не“, денеска треба да биде мотив плус за фудбалерите на каталонскиот гигант Барселона, кои само со победа...

Дали треба да креираме турнири за играчите да имаат 10 ферари...

Претседателот на шпанската фудбалска Ла Лига, Хавиер Тебас уште еднаш ја критикуваше идејата за Суперлигата. Атлетико Мадрид, Барселона и Реал беа заинтересираните шпански екипи кои...

Артета разочаран од ремито со Кристал Палас

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета, не е задоволен од резултатот на натпреварот од 8. коло во шампионатот на Англија против Кристал Палас (2:2). Добро...

Стерлинг во Барселона за 80 милиони евра

Барселона е во потрага по купување на фудбалерот на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг, но шпанскиот клуб ќе има тешкотии да го реализира трансферот. Според „Марка“,...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети