Цела Ибица зјапаше во секси Инес

Пред да започне новата сезона, Бернардо Силва ужива во својот годишен одмор во Форментера, прекрасно место на Балеарските Острови во Шпанија.   View this post on...

Работнички одигра за Шкендија, Вардар се спаси од пораз во Струга

Фудбалерите на Работнички ја прекинаа победничката серија на Шкупи, откако попладнево одиграа нерешено 2:2 во дербито на 11. коло во Првата македонска лига. На ова...

Се бара купец за Инсиње

Близок извор до таборот на италијанскиот калчолигаш Наполи откри дека сопственикот на „азурите“, Аурелио де Лаурентис, сериозно ја разгледува и опцијата да стави крај...

Време е клубовите да се потпираат на желбите на навивачите

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели, зборуваше за тоа како се сменил фудбалот за време на пандемијата на коронавирус. Заедничката работа ни овозможи да ја...

Ромеро стана најмладиот играч во историјата на Ла Лига

Фудбалерот од средниот ред на Мајорка, Лука Ромеро стана најмладиот играч во историјата на првенството на Шпанија. Тој настапи синоќа на средбата со Реал...

ОФИЦИЈАЛНО: Андреа Пирло нов тренер на Јувентус!

Легендарниот репрезентативец на Италија, Андреа Пирло, и официјално е именуван за нов тренер на калчо гигантот Јувентус. Само неколку часа откако „старата дама“ и...

Првиот човек на српскиот фудбал одби полиграф за вмешаност во планирање...

Претседателот на Фудбалската федерација на Србија (ФСС) Славиша Кокеза, кој денеска е приведен во рамки на истрагата против криминалната група на Вељко Беливук, одбил...

Арминија го назначи Крамер за нов тренер во борбата за опстанок

Поранешниот селектор на младинските фудбалски репрезентации на Германија, Франк Крамер, е назначен за нов тренер на бундеслигашот Арминија. Крамер, кој во минатото ги предводеше германските...

Одегард да остане на „Емирати“

Лондонскиот премиерлигаш Арсенал сака по секоја цена да ја продолжи соработката со норвешкиот интернационалец Мартин Одегард. Офанзивниот играч за врска е во сопственост на...

Галерија: Фудбалерите ги почнаа подготовките за ЕП

Македонската фудбалска репрезентација ги почна подготовките за Европското првенство, кое ќе се одржи од 11 јуни до 11 јули. На првиот тренинг го немаше...

Баерн дава 200 мил. евра за трансфери

Германскиот фудбалски гигант Баерн од Минхен ќе има 200 милиони евра за трансфери, тврди „Билд“. Износот изгледа голем, но ќе стигне за купување на...

Франција покажа слабост дозволувајќи им на Швајцарците да се вратат во...

Селекторот на француската репрезентација Дидие Дешамп ги сумираше впечатоците од натпреварот против Швајцарија (3:3, на пенали – 4:5) во осминафиналето на ЕВРО 2020. Секогаш...

Најдобрите и најлошите трансфер по заминувањето на Фергусон

Повлекувањето на Сер Алекс Фергусон и неговото заминување од клупата на Манчестер Јунајтед, се покажаа како клучни кога е во прашање иднината на најтрофејниот...

Премиерлигашки дуел за Умтити

Големите ривали од англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед и Арсенал, ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на...

Ладен туш за ПСЖ, петарда од Барса

Првите осум натпревари во новата сезона од групната фаза во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, дефинитивно поминаа во знакот на дуелот во Париз...

Тешко е кога ќе примите гол во првите минути

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, ги кажа своите впечатоци по првиот натпревар со Порто во осминафиналето во Лигата на шампионите против Порто. Португалскиот тим...

Полска зависи од Левандовски, корона проблем за Шпанија

Нов ден и нови три натпревари на Европското првенство во фудбал. После бурниот викенд, кој за жал помина во знакот на данскиот репрезентативец Кристијан...

Анчелоти лобира за Зелински

Менаџерот на англискиот премиерлигаш Евертон, Карло Анчелоти, испрати јасна порака до клупските челници дека сака во новата клупска сезона на располагање да ги има...

Мбапе сруши рекорд на Меси

Напаѓачот на ПСЖ, Килјан Мбапе го собори рекордот на фудбалерот на Барселона, Лионел Меси во Лигата на шампиони. Дваесет и двегодишниот Французин синоќа постигна гол...

Роман Бурки помеѓу стативите

Лондонскиот премиерлигаш Челзи не се откажува од намерата да стави крај на соработката со најскапиот голман на денешницата, Кепа Аризабалага. Шпанскиот интернационалец постојано беше...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети