Медисон е летен приоритет

Актуелниот европски клупски шампион, тимот на Ливерпул, е последниот клуб кој покажа интерес за услугите на стандардниот првотимец во дресот на Лестер, Џејмс Медисон. Благодарение...

Емре нов тренер на Фенербахче

Турскиот фудбалски гигант Фенербахче спогодбено го раскина договорот со тренерот Ерол Булут, соопштувајќи дека екипата до крајот на сезоната ќе ја води спортскиот директор...

Култниот дрес на Марадона не е на продажба

Поранешниот англиски репрезентативец Стив Хоџ изјави дека минатата недела одбил десетици потенцијални купувачи на дресот кој покојниот Диего Марадона го носеше на четвртфиналниот меч...

Арсенал да го заборави Парти

Шпанскиот гигант Атлетико (М) експресно ја одби првата официјална понуда на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, која беше наменета за стандардниот првотимец Томас Парти. Шпанските медиуми...

Весино се сели во Премиер

Уругвајскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Интер, Матија Весино, во следните неколку дена и официјално ќе биде претставен како најнова милионска аквизиција...

Вернер партнер на Суарез

Актуелниот шампион на Шпанија, тимот на Атлетико (М) ќе се обиде за време на зимскиот преоден рок да ги осигура услугите на германскиот интернационалец...

Од трансфер бомба до најголемо разочарување

Летниот и зимскиот преоден рок знаат да бидат максимално стресни како за тренерите, така и за менаџерите и клупските челници. Постојано се прашуваат дали...

Роналдо може да си пукне од мака поради Ирина

Една од најпознатите манекенки, Ирина Шаик, која своевремено му беше девојка на Кристијано Роналдо, постојано ги украсува насловните страници на светските магазини, благодарение на...

Направивме освежувања на позициите каде што бевме принудени

Македонската фудбалска репрезентација утре со почетоко од 20.45 часот на арената „Тодор Проески“  ќе ги одмери силите со Ерменија во рамките на квалификаците за...

Градските ривали во клинч за Телес

Лутите градски ривали од италијанската Серија А, Милан и Интер, ќе се обидат за време на зимскиот преоден рок да ги осигураат услугите на...

Роналдо го воодушеви фудбалскиот свет

Постигнувајќи два гола во победата на Манчестер јунајтед во премиерлигашкото дерби против Арсенал (3-2), португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо (36) дојде до неверојатна бројка...

Дали ја паметите девојката со мобилен меѓу гради?

Речиси и нема фудбалски навивач во светот кој не е запознаен со ликот и делото на Лариса Рикелме. Оваа згодна парагвајска навивачка стана планетарно...

Покетино е опција за Јунајтед

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, откри што мисли за шпекулацијата дека “црвените ѓаволи” во следната сезона ќе бидат предводени од актуелниот менаџер...

Скамака главен во нападот

Новиот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, е последниот клуб кој се вклучи во трката по потписот на големиот талент од редовите на италијанскиот...

Ван де Бек не сака во Дортмунд

Холандскиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, Дони ван де Бек, не сака да биде дел од трансферот на англискиот интернационалец од...

Криев дека сум повреден, спиев во секс-хотел, ме нападнаа со ножеви…

„Знам што ќе кажете, тоа го слушам веќе десет години. Ќе прашате: Пато? Што се случи со него? Зошто не ја освои „Златната топка“?...

Пехарот за Елмас, солзите за Роналдо

Македонскиот интернационалец, Елиф Елмас, го освои првиот трофеј во својата кариера откако неговиот тим, Наполи, славеше во финалниот натпревар од годинашното издание на Купот...

Милан со официјална понуда до Ибрахимовиќ

Италијанскиот прволигаш Милан, испрати официјална понуда до фудбалерот Златан Ибрахимовиќ, кој сака да го врати во своите редови, откако Швеѓанецот го носеше црвено-црниот дрес...

Започна со Донадони, а заврши со Балотели

Секој искрен фан на италијанскиот калчо гигант Милан ќе признае дека посакува да се врати времето на Силвио Берлускони и на Адријано Галијани. Поранешниот...

Пет понуди за Тилеманс

Белгискиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Лестер, Јури Тилеманс, сигурно ќе ја промени клупската средина на крајот од актуелната сезона, пренесуваат британските медиуми....

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети