Конти не е за продажба

Калчо гигантот Милан одби да го продаде одбранбениот играч Андреа Конти. За 25-годишниот Италијанец интерес пројавија Парма и Вердер Бремен, пренесува „Скај спорт Италија“. Милан го...

Тренерското столче за Сари

Актуелниот предводник на италијанскиот калчолигаш Рома, Пауло Фонсека, стои на тенок мраз поради срамниот пораз од Специја во 1/8 финалната рунда од Купот на...

Најмоќната жена во фудбалскиот свет во „војна“ со Мино Раиола

Марина Грановскаја од 2013 година е спортски директор на актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Челзи, но важи и за десна рака...

Макрон им се извини на Албанците за пропустот со химната

Францускиот претседател Емануел Макрон му се извини на албанскиот премиер Еди Рама и на сите Албанци за пропустот со химната што се случи вчеравечер...

Бентеке партнер на Кејн

Повремениот репрезентативец на Белгија и напаѓач на лондонскиот премиерлигаш Кристал Палас, Кристијан Бентеке, најверојатно актуелната сезона ќе ја одработи во дресот на лутиот градски...

Пандев и Елмас сè уште чекаат плата за февруари

Фудбалските клубови Џенова, на капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев и Наполи, на Елиф Елмас, се меѓу четирите клуба во Серија А кои...

Пандев казнет со 2.000 евра од Италијанската фудбалска федерација

Поради обид да одглуми пенал, македонскиот фудбалски репрезентативец во дресот на Џенова, Горан Пандев беше казнет од Дисциплинската комисија при Италијанската фудбалска федерација со...

Ги респектираме Романците, но веќе покажавме дека можеме против силни противници

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски изрази оптимизам за успешен старт во мундијалските квалификации на денешниот натпревар против Романија во Букурешт. Ја респектираме...

Децата одлучија дека нема секс за време на изолацијата

Рио Фердинанд и неговата сопруга, Кејт Рајт, изолацијата ја поминаа во кругот на семејствоти гледајќи филмови и серии, но истовремено беа принудени да дадат...

Хамес нова „карамела“

Англискиот премиерлигаш Евертон е на добар пат да излези како победник во трката по потписот на колумбискиот интернационалец од редовите на шпанскиот гигант Реал...

„Црвено-црн“ дрес за Пелегри

Италијанскиот интернационалец од редовите на францускиот прволигаш Монако, Пиетро Пелегри, ќе биде најновата летна аквизиција на калчо гиганто Милан. Фудбалските медиуми на Апенинскиот полуостров...

Одложени преостанатите натпревари во ЛШ

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) потврди дека поради COVID19 се одложуваат реванш 1/8 финалните натпревари помеѓу Јувентис и Олимпик од Лион, како и помеѓу...

Де Бруин ќе остане верен на Сити

Играчот за врска на Манчестер Сити, Кевин Де Бруин е близу нов договор со клубот, информира „Дејли Мејл“. Преговорите постигнаа значителен напредок во последните...

Модриќ на продажба веќе во јануари

Нема никаква дилема дека 2018 година беше година на хрватскиот интернационалец Лука Модриќ. Со репрезентацијата на Хрватска играше во финалниот дуел од Светското првенство...

Како Милан остана без Лука Модриќ

„Лука Модриќ му вети на Милан дека сериозно ќе размисли за преселба на Сан Сиро за време на летниот преоден рок, но сега веќе...

Не се плашам од отказ!

Селекторот на фудбалската репрезентација на Хрватска, Златко Далиќ, откри дека не се плаши од отказ и покрај лошите резултати во последниот период. Не се...

Австрија и покажа на Македонија каде и е местото

Репрезентативците, но и најверните фанови на фудбалската репрезентација на Македонија, нема по убаво да ги паметат јунските квалификациски натпревари за Европското првенство во 2020...

„Бегалците“ веќе загубија астрономна парична сума

Најбогатите фудбалски клубови изминатиот викенд потврдија дека постигнале договор околу формирањето на новото клупско натпреварување – Суперлига, во кое право на настап ќе имаа...

Сите го сакаат Торес

Најбогатите клубови во англиската Премиер лига ќе се обидат за време на зимскиот преоден рок да ги осигураат услугите на големиот талент од редовите...

Тилеманс наследник на Бускец

Белгискиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Лестер, Јури Тилеманс, е најновата желба на шефот на стручниот штаб на каталонскиот гигант Барселона, Чави Хернандез....

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети