test

КОЛУМНА, ПЕТАР БОГОЈЕСКИ: Клиентелизам

Клиентелизам, како термин, се употребува секојдневно. На медиуми особено. На сите, од сите новинари, јавни личности, буквално сите зборуваме за клиентелизам. Зошто тоа го...

Пензионирани полицајци и воени лица им го земаат ќарот на таксистите

Групација на автотакси превоз бара Градот Скопје да ги спроведе сопствените одлуки и правилници со кои се регулира такси превозот во градот. Според нив,...

Столтенберг: Очекувам сите сојузници да го потпишаат Протоколот за Македонија

Очекувам сите 29 сојузници да го потпишат протоколот за пристапување на земјата во Северноатлантската алијанса, по што Скопје ќе учествува на два состаноци на...

По која цена ќе се точат горивата на бензинските пумпи, зависи...

Денеска, 8 мај, завршува дваесетгодишниот договор со скопската рафинерија „Окта“, со кој РКЕ имаше обврска пресметката на цената на горивата да ја утврдува по...

Вељаноски: Искрено, сакав да си заминам на понормален начин

-10 години сум бил претседател на ова Собрание, ни на крај памет не ми паднало да направам дејствие спротивно на деловникот, законот и собраниските...

Се крчка закон за Родител 1 и Родител 2 и во...

Минатата недела веста дека во Србија ќе се избрише „мама и тато“ а ќе се воведе нов закон за Родител 1 и Родител 2,...

Тодевска за Израел ќе ја облече Ношпал!

Тамара Тодевска, овогодишната наша претставничка на "Песна на Евровизија" во Тел Авив, секојдневно ја бомбардира нацијата со деталите од настапот кој за неа е...

Вкупно 211 години за сите обвинети: Чавков осуден на 18 години...

Во Кривичниот суд во Скопје денеска е објавена пресудата за 17-те преостанати, од првично 33 обвинети за настаните во Собранието на 27 април 2017...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети