test

Ѓоле Ѓогани отров за жените, сопругата Весна секси-харизматична за мажите

Популарниот балкански денс-музичар Ѓоле Ѓогани постојано се грижи за своето тело, и изгледа фит, а доказ за тоа дека сè уште е секси, е...

Забави со познати домашни џез музичари во гурманската авенија на Diamond...

Со серија интересни настани и случувања кои ќе бидат организирани во следниот период, Diamond Mall продолжува да креира дополнителна вредност и нови можности за...

Малку да се насмееме: Саша Ковачевиќ ја загубил невиноста на 15...

Верувале или не? Српскиот, воедно и балкански музички заводник, мускулестиот Саша Ковачевиќ, неодамна ја изнасмеа публиката кога откри пред ТВ-камерите дека ја загубил невиноста на...

Цеца и Јоксимовиќ како среќници со летниот хит „Повеќе од среќа“….Цеца...

Со мала помош од придружните вокали, Цеца ќе ја промовира оваа песна и на 15 јуни, во Куманово, на својот концерт, истакнувајќи дека работата...

Дорис Димовска – музички талент за кој допрва ќе се слушне!

Понекогаш е тешко да препознаете дека сте подобри од другите, а многумина не се ни свесни за сите таленти што ги поседуваат. Но, штом...

Феноменот 81-годишниот Мик Џегер порачува: „Не давам да ме ‘складираат’ за...

– Не планирам да престанам да пеам – јасно порача светски славниот рокер Мик Џегер. Со тоа, тој ја опиша својата емоционална и физичка состојба,...

Никола Ѓуричко со својот бенд „Џони миднајт триo“ во Скопје

По минатогодишниот фантстичен станд-ап настап на сцената на Mакедонската филхармонија, еден од најдобрите балкански актери со холивудска кариера, Никола Ѓуричко повторно гостува во Скопје. Човекот...

Македонија, сепак, ќе учествува на Песна на Евровизија 2024, ама само...

„Македонската радио-телевизија“, сепак, ќе го одврзе „кесето“ и во ноември оваа година ќе настапи на Песна на Евровизија. Но, да нема забуна, станува збор...

Лејди Гага: Не, не сум бремена – едноставно сум лоша...

Откако неодамна во медиумите и на социјалните мрежи се појавија гласини за нејзината бременост, се огласи Лејди Гага. Имено, пејачката за време на викендот заедно...

Диџеј Никола Јованов: „Мојата прва дневница изнесуваше ‘неверојатни’ 100 денари!“               

Зборот „диџеј“ доаѓа од англискиот збор „disk-jockey’, таканаречен јавач на плочи, личност што избира и пушта музика за да забавува други луѓе. Диџеите може да...

Карлеуша како филмска ѕвезда! 

Една од најскандалозните српски и балкански музички ѕвезди, Јелена Карлеуша, наскоро ќе „замине“ на големото платно. Не како уметничка слика туку како идна, потенцијална...

Марија Мара Шерифовиќ измамена од лажен питач

Откако беше разоткриен, разочараната Марија јавно го нарече Мустафа безделник, лажго, коцкар и алкохоличар. Откриено е дека пристојно живее со сопругата и со трите...

Почина од рак, легендарниот Харис Бурина од култниот филм „Татко на...

Дури кога ја изгубив мајка ми, сфатив што мислат постарите со онаа изрека: „Кога ќе ја изгубиш мајка си, дури тогаш си сирак“. ...

Бебе Реџа повторно го прекина концертот, се закани со тужба: „Ако...

Пејачката Бебе Реџа на концерт доживеа уште една голема непријатност. Точно една година откако беше повредена на концерт во Њујорк, кога фан ја удри...

Која е 26 години помладата сопруга на медиумскиот магнат Руперт Мардок...

Руперт Мардок се ожени по петти пат на 1 јуни 2024 година. Претседателот на компаниите Фокс и Њуз Корп се ожени со Елена Жукова...

Познат рапер почина на 58-годишна возраст

Раперот Brother Marquis, кој беше дел од хип-хоп групата „2 Live Crew“, почина на 58-годишна возраст. Веста за смртта на раперот, чие вистинско име...

„Поминав една ноќ во затвор“ – Минатото на пејачот Аца Пејовиќ...

Пејачот Аца Пејовиќ ова лето ќе има серија концерти во Македонија. Откако се прослави, најмногу со песните од репертоарот на легендарниот Тома Здравковиќ, продолжува...

Иван Босиљчиќ, мажот на поп-пејачката Јелена Томашевиќ: Голема Богородица ја сметам...

Мажот на поп-пејачката Јелена Томашевиќ, глумецот Иван Босиљчиќ, неодамна зборуваше за една мошне страшна случка од својот живот. Роден е и израснат во Ужице, Србија...

Јелена Розга искрено советува: Ова лето строго внимателно со сонцето – Јас...

Иако сум од морскиот Сплит, каде што ретко некој ќе го видите вака бел каква што сум јас, вистина е дека на плажа,...

Денес на 3 јуни: Комеморација за легендарниот Џаро, на 40. ден...

На 3 јуни, понеделник, од 12 часот, во Домот на културата во скопската населба Ѓорче Петров ќе се одржи комеморација за неодамна починатиот познат...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети