Free Porn
xbporn

Немања Гудељ, зетот на Цеца Ражнатовиќ, е голем обожавател на тетоважите

Немања ја има направено својата прва тетоважа во Холандија. Тоа е ликот на неговиот татко Небојша. Веднаш по неа, ја направи онаа со ликот...

Пред концерт во нашето Скопје, Марија и Марио се на првото...

Во хотелот, во кој се наоѓаат, беа величествено пречекани со голем графит: „Добре дојдовте, Марија и Марио“, а истото е напишано и на балоните...

Стружанецот Славчо Крежески со песна за македонските иселеници

Славчо Крежески, родум во Струга, е релативно ново лице на нашата музичка поп-сцена. Тој подолго време  работи и живее во Швајцарија и секогаш со...

Загребскиот струмичанец Владо Калембер во љубовта е просјак и крал –...

Некогашната мегаѕвезда на групата “Сребрна крила“, Владо Калембер, родум од нашата Струмица, пее нова песна која му ја напиша Григор Копров а, за која...

„Црниот хумор“ на Цеца Ражнатовиќ! Случајно или не?

Малкумина знаат дека естрадната мегаѕвезда, пејачката Цеца Ражнатовиќ, има завршено ветеринарно училиште, насока свињарство. По тој повод, пејачката неодамна во една ТВ-емисија, сакаше очигледно...

Данијела Мартиновиќ, евровизиската ѕвезда, ќе пее и танцува во македонско Кратово,...

Браво за изборот! И додека в сабота, 6 јули, црнкинката Грејс Џонс, светски позната пејачка, ќе ги забавува скопјани, во исто време, во Кратово,...

Оливер Млакар, легендарниот Квиско, го прослави својот 89. роденден со бистар...

Нека е само за убавo! Честопати доаѓаше и кај нас, во Македонија, водејќи најразлични настани. Последен пат беше во Македонија пред помалку од десет години,...

Лепа Брена за својата бедна младост: Сирота јас, јадев само леб,...

64-годишната Лепа Брена е денес една од финансиски најбогатите личности на естрадната сцена. Често знае, којзнае од кои причини, да раскажува за оние години...

По 45 години мрак – светлост за „Битанга и принцеза“, цензурираната...

Кој чека, ќе дочека! Деновиве пред нас е најновата, некогаш цензурирана верзија на култниот албум „Битанга и принцеза“ на секогаш актуелната група „Бијело дугме“....

Српска метео презентерка направи гаф среде програма во живо и доби...

Новинарката Зорана Николетиќ во Дневник, кој се емитуваше на 17 јуни, доби отказ поради гаф кој го направи среде програма во живо. Имено, таа ја...

Ништо претерано, а прилично примамливо за око: Ана Ивановиќ незадолжително секси...

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ повторно ги воодушеви корисниците на социјалните мрежи со својот стајлинг. Убавата Ана објави слика од своето последно издание на плажа, во...

Две децении кршела ореви со рачна бомба мислејќи дека е чекан:...

Цели 20 години една баба од Кина мислела дека користи обичен чекан за кршење ореви, а била шокирана кога дознала дека всушност користи рачна...

Среде гласините за развод, Лопез пристигна во САД и веднаш го...

Џенифер Лопез се врати во САД по неколку дена поминати во Европа. Како што пишуваат американските медиуми, пејачката се вратила во Лос Анџелес и се...

Првите родендени на синовите на Таско и Павле –  Лукијан и...

„Неки нови клинци“...како што пее во својот евергрин легендарниот Ѓорѓе Балашевиќ, така е и во животот, а не само во песната. Македонскиот рапер Христијан...

Во Тиват на Јадранско Море – овој викенд под знамето на...

Да навиваме за нив! Новите песни „Љубав увијек побједи“ и „Змај“ се авторско дело на Григор Копров, Душан Бачиќ, Елена Ристеска и Ненад Тодоровски,...

НАСЕДНАЛА НА ИЗМАМА: И се претставил како Брус Спрингстин и рекол...

Неименувана 60-годишна жена од чешкиот град Чомутова пред неколку дена се обратила во полиција за помош откако сфатила дека на измамник му платила 105.000...

Синди Лопер избегнала војна со Мадона: Не одам против жените, не...

Пејачката Синди Лопер подготвува проштална турнеја. Сопственичката на хитовите како „Girls Just Want to Have Fun“ и „Time After Time“ ќе има концерти во...

Канје Вест и семејството на покојната Дона Самер се спогодија: Спорна...

Канје Вест и семејството на покојната Дона Самер постигнаа спогодба за спорот за авторските права. Во февруари, сопругот на Дона, Брус Судано, го тужеше...

Холивудско будење со Јулија, на морскиот брег – само синото небо...

Популарната водителка, пејачка и мотивациски говорник, најде спас од африканскиот тропски бран! Еден куп обожаватели кои кога ги здогледаа овие нејзини разголени секси-летни фотографии,...

„Хероина“ – Сара Мејс низ новата песна порачува со силни емоции:...

Познатата македонска поп-пејачка Сара Мејс (сопругата на познатиот водител Димитар Атанасовски и мајка на две деца) има нова песна, интересна за слушање, но и...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети