Не мирува иако е во пензија: Фолк-ѕвездата Петар Нечовски стана поет

Во стиховите на поетот Нечовски, пред сè, доминира љубовта. За него, таа е  универзално човечко и поетско чувство. Книгата е поделена на три циклуси:...

Тимот на Кејт ги разби шпекулациите: Цел свет стравува за неа,...

Веќе мистериозната приказна за операцијата и закрепнувањето на Кејт Мидлтон за некои стана уште помистериозна откако нејзиниот сопруг пред два дена во последен момент...

Во етерот се слушна досега необјавена песна на Оливер Драгојевиќ: „Прекрасно,...

Новиот албум на Оливер Драгојевиќ ќе излезе постхумно, а првата песна ќе можеме да ја слушнеме веќе денеска на две радио станици. „Многу сме среќни...

КЕЈТ МИДЛТОН ИСЧЕЗНА, А ИНТЕРНЕТОТ ЕКСПЛОДИРА: Луѓето ширум светот ја бараат...

Уште од операцијата на Кејт Мидлтон на 16 јануари, облак од мистерија се надвисна над Лондон и принцезата од Велс, што предизвика бран шпекулации...

„Гответе со Дракче“, ексклузивно кулинарско ТВ-шоу на „Канал 5“ – забавата...

Секој ден, освен сабота и недела, во 15:30 часот – Иако досега имавме само неколку емисии, а пред нас е целата сезона, веќе сме затрупани...

Оскаровска гала вечер во МОБ – црвен килим и филмска музика...

Во пресрет на 96. доделување на филмските награди „Оскар“, во Националната опера и балет вечерва се одржува првата Оскаровска гала вечер. Најубавите филмски песни...

Адел се бори за своето здравје – ги откажа следните десет...

Адел објави дека ги одложува преостанатите десет концерти од нејзиниот проект во Лас Вегас бидејќи се бори за своето здравје. За жал, морам да се...

Објавен новиот документарец на Џенифер Лопез: Афлек никогаш поискрен за алкохолизмот/ВИДЕО

Долгоочекуваниот документарен филм на Џенифер Лопез, The Greatest Love Story Never Tell, кој го следи развојот на нејзината врска со Бен Афлек, е исполнет...

Србинот Бранко Бабиќ стана светски „крал на веѓите“ разубавувајќи ги богатите...

Светскиот „крал на веѓите“ е всушност Србинот, Бранко Бабиќ, кој своето повеќемилионско богатсво, голем неподвижен имот, како и своето приватно езеро, го стекнува со...

Пејачот Филари на српскиот Избор за „Песна на Евровизија“ настапи во...

Бурни модно-музички реакции! Eвровизискиот фустан во горниот дел е осмислен и направен како машко палто, а подолу е сосема женствен.  Пола на пола, пола женско,...

Теорија на заговор на познат пејач: „Тејлор Свифт изведува сатанистички ритуали...

Поранешниот пејач на Boyzone, Шејн Линч, ја обвини Тејлор Свифт дека изведува сатанистички ритуали на нејзините концерти. Пејачот на познат бој бенд од деведесетите, на...

Стефан Петрушиќ „Ѕвездата на Гранд“ не се откажува од пеењето: Пеам...

Балканскиот шоу-спектакл „Ѕвездите на Гранд“ за кој пишувавме и вчера, не престанува да го разбранува Балканот. Овој пат од малку поинаков агол.     ...

Ана Севиќ го „помина“ тестот како водителка на „Ѕвездите на Гранд“:...

Првата емисија од шестото коло на „Ѕвездите на Гранд“ донесе големи промени, а вечерва по паузата, повторно на сцената се појави Ана Севиќ, но...

Чаша шампањ и глетка од „милион“ долари: Лепа Брена ужива на...

Балканската супер ѕвезда Лепа Брена поседува луксузни имоти ширум светот, каде често престојува, а моментално ужива во Монте Карло (Кнежевство Монако) со сопругот Боба,...

“Никогаш не вели никогаш“: Ќе застане ли Џенифер Анистон третпат „на...

Минатиот викенд познатата актерка Џенифер Анистон се појави на доделувањето на SAG наградите и додека позираше на црвениот тепих, еден детал го привлече вниманието...

Зошто по Цеца Ражнатовиќ и Сања Кужет, од балканското ТВ-шоу „Ѕвездите...

Жешка тема за дилема! Шоуто веќе нема да изгледа исто. И сигурно ќе изгуби на гледаност.                На едногодишно...

Хрватот “Бејби Лазања“ на Евровизискиот фестивал ќе пее за иселувањето на...

И тие како ние, имаат иста мака! Хрватите завчеравечер си го одбраа својот овогодишен претставник за Песна на Евровизија, која во мај ќе се одржи...

„Ѓаволот носи Прада“, а Ен Хатавеј син фустан: Актерката покажа што...

Екипата на филмот „Ѓаволот носи Прада“, Мерил Стрип, Ен Хатавеј и Емили Блант повторно се собраа на доделувањето на SAG наградите во Лос Анџелес,...

Југоносталгична магична февруарска ноќ во Македонска филхармонија – Владо Калембер ја...

Калембер е полн со енергија за концертните настапи, а токму таков беше додека ги пееше хитовите (особено „Ана, туго мојих дана“) од некогашната група...

Ова е текстот на песната поради кој Израел може да биде...

Претходно оваа недела, израелските медиуми објавија дека ја избрале песната „Октомвриски дожд“ што ќе ја отпее Еден Голан за свој претставник на Евровизија 2024...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети