Шешко е нова опција

140

Ако им се верува на британските медиуми тогаш најтрофејниот клуб во Премиер лигата, Манчестер Јунајтед, би требало да се вклучи во трката по потписот на словенечкиот интернационалец од редовите на германскиот бундеслигаш РБ Лајпциг, Бенџамин Шешко. Во договор кој младиот напаѓач го има со „биковите“, има и ослободителна клаузула која се активира со понуда не помала од 50 мил. евра.