Хакими сака на „Бернабеу“

124

Близок извор до таборот на актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, откри дека офанзивниот бек, Ахраф Хакими, сонува за кам-бек во дресот на актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Реал (М). Репрезентативецот на Мароко во минатото го носеше дресот на „кралскиот клуб“, а неговата желба ќе стане реалност ова лето само доколку официјалната понуда за обештетувањето не биде помала од 80 мил. евра.