Три опции за нов дефанзивец

58
epa10492931 Manchester United celebrate after winning the Carabao Cup final soccer match between Manchester United and Newcastle United, in London, Britain, 26 February 2023. EPA-EFE/NEIL HALL

Британските медиуми се убедени дека најтрофејниот клуб во Премиер лигата, Манчестер Јунајтед, ќе ангажира нов дефанзивец за време на летниот преоден рок и тој ќе биде замена за Хари Мегваер. „Црвените ѓаволи“ ќе се обидат да ги осигураат услугите на Жан Клеир Тодибо од Ница, на Антонио Силва од Бенфика или на Даиот Упамекано од Баерн (М).