Се бара наследникот на Тухел

125
epa10166530 (FILE) - Chelsea's manager Thomas Tuchel applauds fans after the English Premier League soccer match between Everton FC and Chelsea FC in Liverpool, Britain, 06 August 2022 (re-issued 07 September 2022). Chelsea parted company with manager Thomas Tuchel the club announced on their website on 07 September 2022. EPA-EFE/Andrew Yates EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Германските медиуми веќе на големо шпекулираат околу тоа кој ќе биде следниот тренер на актуелниот шампион, тимот на Баерн (М). Баварскиот гигант моментално е предводен од Томас Тухел, но прашање е само на време кога ќе му биде врачен отказот. Според истите медиуми во игра за жешкото столче на „Алијанц арена“ се Зинедин Зидан, Оле Гунар Солскер, Жозе Мурињо и Антонио Конте.