Официјална понуда за Рајс

308
epa09906629 Declan Rice of West Ham warms up ahead of the English Premier League soccer match between Chelsea FC and West Ham United in London, Britain, 24 April 2022. EPA-EFE/VINCENT MIGNOTT EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Второпласираниот тим во англиската Премиер лига, Арсенал, планира во следните неколку дена да испрати официјална понуда за капитенот на градскиот ривал Вест Хем, Деклан Рајс, открија британските медиуми. Истите извори тврдат дека првата официјална понуда за одличниот играч за врска нема да биде помала од 92 мил. фунти. Репрезентативецот на Англија веќе не крие дека сака во новата сезона да игра и во Лигата на шампиони.