На „Табановце“ за влез во државата се чека околу еден час, а на „Богородица“ за излез 30 минути

25

АМСМ соопшти дека на граничниот премин „Табановце“ за влез во државата се чека околу еден час, а на „Богородица“ за излез 30 минути.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Според АМСМ, попладнево сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, со зголемен интензитетот на патните правци надвор од градските средини.