Модриќ и Бензема следни на списокот

544
epa10206062 Luka Modric of Croatia warms up for the UEFA Nations League soccer match between Austria and Croatia in Vienna, Austria, 25 September 2022. EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Се погласни и погласни се шпекулациите дека Саудиска Арабија ќе биде следната дестинација на двоецот од редовите на актуелниот европски клупски шампион, тимот на Реал (М), Лука Модриќ и Карим Бензема. Репрезентативецот на Хрватска има договор со „кралскиот клуб“ до крајот на актуелната сезона, додека Бензема има договор до јуни 2024 година. Двоецот од редовите на Реал (М) е голема желба на раководните лица на Ал Наср.