Корпа од Марко Асенсио

124
epa10099540 Real Madrid forward Marco Asensio celebrates after scoring during the second half of the pre-season game between Juventus F.C. and Real Madrid at the Rose Bowl in Pasadena, California, USA, 30 July 2022. EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

Близок извор до таборот на актуелниот европски клупски шампион, тимот на Реал (М), откри дека крилниот напаѓа Марко Асенсио во самиот финиш од зимскиот преоден рок добил богата понуда од францускиот гигант ПСЖ, но истата без многу размислување ја одбил. Репрезентативецот на Шпанија на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер, а се погласни се шпекулациите дека следна дестинација ќе му биде вечниот ривал Барселона.