Квича и Осимен во пакет

379
epa10247773 Napoli's Khvicha Kvaratskhelia in action during the Italian Serie A soccer match between SSC Napoli and Bologna FC in Naples, Italy, 16 October 2022. EPA-EFE/CESARE ABBATE

Француските медиуми открија дека актуелниот шампион, тимот на ПСЖ, го дефинирал планот со кој треба да се амортизира заминувањето на најдобриот фудбалер, Килијан Мбапе. Истите медиуми тврдат дека раководните лица се подготвени да одвојат околу 200 мил. евра за најдобрите фудбалери во дресот на италијанскиот калчолигаш Наполи, Квича Кварацкелија и Виктор Осимен.