Дефинирана цената на Рашфорд

1096
epa10160182 Manchester United's Marcus Rashford celebrates after scoring the second goal during the English Premier League soccer match between Manchester United and Arsenal at Old Trafford in Manchester, Britain, 04 September 2022. EPA-EFE/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Близок извор до таборот на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, откри дека само под еден услов раководните лица ќе прифатат продажба на крилниот напаѓач. На репрезентативецот на Англија ќе му биде дозволено да си замине од „Олд Трафорд“ за време на летниот преоден рок само доколку официјалната понуда не биде помала од 100 мил. фунти.