Вучиќ сподели ВИДЕО од кујната: „После се чудам зошто сум дебел…“

191
Фото: Instagram/buducnostsrbijeav

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва на Инстаграм сподели видео на кое се гледа како „се врти“ во кујна. Во таа прилика српскиот претседател се пожали дека е дебел.

Вучиќ ги посети персоналот и готвачот во кујната пред свечената вечера со претседателката на Грција, Катерина Сакеларопулу.

После се чудам зошто сум дебел…“, напиша Вучиќ на Инстаграм.

Инаку, додека претседателот на Србија се жалеше дека е дебел, неговите следбеници го охрабруваа во своите коментари дека е „слаб политичар, лош политичар“ и дека „силата и здравјето доаѓаат преку уста“.