БиХ: Голема полициска акција, уапсени најмалку 20 лица

67

Најмалку 20 лица се уапсени во утринската операција од полицијата во БиХ, во потрага по осомничени за злоупотреба на дрога и недозволено поседување оружје и муниција.

Полициски екипи од кантонот Зеница-Добој започнале претреси на 31 локација на подрачјето на Маглај, Завидовиќи и Тешањ, а досега се уапсени 20 луѓе, објави „Независне“.

Тоа е продолжение на полициската акција наречена „Мрежа III“.Според локалните медиуми, акцијата се уште трае.