Азар се сели во МЛС

101
epa10165508 Eden Hazard of Real Madrid celebrates after scoring his team's third goal during the UEFA Champions League group F match between Celtic Glasgow and Real Madrid in Glasgow, Britain, 06 September 2022. EPA-EFE/ROBERT PERRY

Американската МЛС лига најверојатно ќе биде следната дестинација на белгискиот интернационалец од редовите на актуелниот европски и светски клупски шампион, тимот на Реал (М), Еден Азар. Иско пред неколку недели изјави дека планира да ја одработи и последната година од договорот со „кралскиот клуб“ се погласни и погласни се шпекулациите дека искусниот играч за врска ќе биде продаден за време на летниот преоден рок.