АДЛ преговара со Конте

154
epa10190419 Tottenham manager Antonio Conte reacts during the English Premier League soccer match between Tottenham Hotspur and Leicester City in London, Britain, 17 September 2022. EPA-EFE/VINCENT MIGNOTT EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Италијанските медиуми открија дека пред неколку дена сопственикот на Наполи, Аурелио де Лаурентис имал состанок со трофејниот стручњак, Антонио Конте. Истите извори тврдат дека на Конте му била понудена годишна плата од 7 мил. евра и дополнителен бонус од милион евра доколку „азурите“ се пласираат во Лигата на шампиони. Интерес за услугите на Конте покажуваат и челниците на Милан.