Kатица Jанева од Шутка оди во домашен притвор

69

Катица Јанева оди во куќен притвор. Вака попладнево одлучи скопскиот апелационен суд, по жалбата на екс специјалната обвинителка. Инаку таа претходно понуди гаранција од три станови, но Кривичниот суд не ја прифати. Сега Јанева оди во домашен притвор, но без гаранцијата.

Таа во затворот во Шутка беше од 21 август годинава, кога беше уапсена како осомничена во аферата Рекет.