Кавани на еден чекор

Најпознатиот италијански фудбалски новинар, Фабрицио Романо, откри дека аргентинскиот гигант, Бока Јуниорс, најверојатно ќе биде следната дестинација на уругвајскиот интернационалец Единсон Кавани. Искусниот напаѓач...

Овој Манчестер јунајтед нема карактер

Поранешниот играч на Манчестер Jунајтед, Рој Кин, ги искажа своите впечатоци по изданието на „црвените ѓаволи“ во 1. коло од Премиер лигата. Проблемите остануваат...

Имам морална обврска кон Меси

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта изјави дека не сака повеќе да зборува за напаѓачот Лионел Меси бидејќи тој е играч на ПСЖ. Шпанските медиуми пишуваа...

Клоп лобира за Брозовиќ

Челниците на англискиот премиерлигаш Ливерпул со големо внимание ја следат ситуацијата околу хрватскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Интер, Марсело Брозовиќ. Менаџерот...

Мертенс и Тореира во пакет

Турскиот гигант, Галатасарај, излезе како победник во трката по потписот на репрезентативецот на Белгија, Дриес Мертенс. Крилниот напаѓач на крајот од месец јуни стави...

Толку од Маркос Алонсо

Британските медиуми открија дека шпанскиот интернационалец, Маркос Алонсо, ги информирал клупските челници на лондонскиот премиерлигаш Челзи, дека сака да ја промени средината до крајот...

На училиште јадел остатоци од храна, а сега е ѕвезда на...

Фудбалскиот свет доби нова ѕвезда. Платена е огромна сума на пари, а скептиците веднаш почнаа да се појавуваат како печурки по дождот, но тие...

Сане е (не)реална опција

Kрилниот напаѓач на актуелниот шампион на Германија, Лерој Сане, е најновата желба на раководните лица на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед....

Направив една грешка, која беше фатална

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, легедарниот Дарко Панчев, даде големо интервју за познатиот хрватски портал „Индекс.хр“ во кое зборуваше за неговата кариера, за...

Кавани замена за Халер

Челниците на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд се во потрага по нов напаѓач кој треба да биде замена за најзвучната летна аквизиција, Себастиан Халер....

„Дамата“ се одлучи за Муриел

Колумбискиот интернационалец од редовите на калчолигашот Аталанта, Луис Муриел, треба да биде најновата милионска аквизиција на најтрофејниот клуб во Серија А, Јувентус. Раководните лица...

Одои како крилен напаѓач

Ривалот од англиската Премиер лига, тимот на Лестер, ќе се обиде до крајот на летниот преоден рок да ги осигура услугите на крилниот напаѓач...

Влашиќ прво позајмен

Репрезентативецот на Хрватска и фудбалер на лондонскиот премиерлигаш Вест Хем, Никола Влашиќ, најверојатно во новата клупска сезона ќе го носи дресот на италијанскиот калчолигаш...

Миленковиќ нов дефанзивен столб

Лондонскиот премиерлигаш Челзи е последниот клуб кој покажа интерес за услугите на српскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчолигаш Фиорентина, Никола Миленковиќ. Централниот дефанзивец...

Ми се гади од однесувањето на Роналдо, веќе имавме таков случај

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед, Гери Невил, откри што мисли за онесувањето на португалскиот интернационалец Кристијано Роналдо. Најголемата ѕвезда на „Олд Трафорд“ во изминатите...

Крај на привилегиите во ПСЖ

Актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, е клуб со многу ѕвезди кои се ангажирани од катарските сопственици кои им понудија нереални годишни плати....

Играш за крвави пари и има само еден Халанд

На првенствениот натпревар помеѓу норвешките клубови, Брин и Бран, гостинските навивачи развиорија транспарент на кој имаше јасна порака за најзвучната летна аквизиција на актуелниот...

Аталанта се засили со Лукман

Нигерискиот фудбалски репрезентативец Адемола Лукман (24) ги напушти редовите на Лајпциг и потпиша четиригодишен договор со Аталанта, објави денеска италијанскиот прволигаш од Бергамо. Аталанта за...

Санчез потпиша за ПСЖ

Португалскиот играч за врска Ренато Санчез (24) ги напушти редовите на Лил и кариерата ќе ја продолжи во францускиот првак ПСЖ, објави клубот од...

Челзи плати 20 милиони евра за тинејџерот Чуквуемека

Англискиот фудбалски прволигаш Челзи потпиша шестгодишен договор со талентираниот Карни Чуквуемека, кој доаѓа од Астон Вила, објавија попладнево двете страни. Финансиските детали од договорот не...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети