Free Porn
xbporn

Гренландската полиција уапси еколошки активист и борец против китоловците

Полицијата на Гренланд соопшти дека уапсила еколошки активист и борец против китолоците по меѓународна потерница издадена од Јапонија. Пол Вотсон бил уапсен кога неговиот брод...

Кој е следниот чекор на демократите по повлекувањето на Бајден од...

Откако американскиот претседател Џо Бајден ја заврши кампањата за реизбор и ја поддржа потпретседателката Камала Харис за негов наследник, демократите сега мора да спроведат...

Kина: Повеќе од 26.000 туристи се евакуирани поради наближувањето на тајфунот...

Властите на туристичкиот остров Веиџоу во кинеската автономна област Гуангкси Џуанг евакуираа 26.000 туристи поради приближувањето на тајфунот Прапирун, соопштија денеска локалните власти. Последната...

Трет ден по глобалниот дефект на ИТ мрежите: Во САД се...

Повеќе од илјада летови беа откажани во Америка трет ден по ред бидејќи авиокомпаниите се обидуваа да се опорават од глобалниот прекин на ИТ...

Која е Камала Харис, личноста која Бајден ја предложи за претседателски...

Американскиот претседател Џозеф Бајден, откако објави дека се повлекува од претседателските избори, изјави дека ќе ја поддржи потпретседателката Камала Харис. „Мои колеги демократи, решив да...

Најмалку 10 лица настрадаа, а 29 се водат за исчезнати по...

Најмалку десет лица настрадаа, а 29 се водат за исчезнати по поплавите во југозападната кинеска провинција Сечуан, соопштија денеска локалните власти. Во соопштението се наведува...

Трамп: Бајден си заминува како најлошиот претседател во американската историја, Камала...

Доналд Трамп, републиканскиот кандидат на претстојните претседателски избори во Соединетите Американски Држави, изјави денеска, по повлекувањето на актуелниот претседател Џо Бајден од кампањата, дека...

Тајната служба на САД призна дека ги одбила барањата на тимот...

Американската тајна служба соопшти дека отфрлила некои барања на предизборниот тим на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп да ја зголеми безбедноста на неговите митинзи...

Бајден се повлекува од претседателската трка

Американскиот претседател Џозеф Бајден објави дека се повлекува од својата кандидатура за реизбор и изјави дека тоа е „во најдобар интерес на неговата партија...

Мислеле дека е исчезнат, а 95-годишен маж со часови бил заклучен...

Деведесет и пет годишен маж, кој останал заклучен во црква во германскиот град Аполд, успеал да повика помош така што рано утрото ги активирал...

Три лица се убиени, а најмалку шест се ранети во пукање...

Три мажи се убиени, а најмалку шест лица се ранети во пукање на собир во Филаделфија, соопштија властите. Не е соопштено за каков собир станувало...

Барселона најави зголемување на таксата за туристите од крузерите

Барселона ќе ја зголеми цената на туристичката такса за патниците кои пристигнуваат со океански брод и ќе останат во градот помалку од 12 часа,...

Нови детали по атентатот на Трамп: Недостасувале милиметри куршумот да влезе...

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во Пенсилванија, неговиот предизборен...

Бајден очекува средба со Нетанјаху: Двајцата лидери имаат напнати односи со...

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, кој е поканет да зборува во американскиот Конгрес, треба да се сретне со американскиот претседател Џо Бајден во вторник во...

Кличко: За постигнување мир, Зеленски ќе мора да распише референдум

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, смета дека претседателот на Украина, Володимир Зеленски, ќе мора да распише референдум за постигнување мир во Украина и додава...

Руските МИГ- ови пресретнаа американски бомбардери

Руски борбени авиони МиГ-29 и МиГ-31 пресретнаа американски стратешки бомбардери Б-52Х кои се приближувале до државната граница над Баренцовото Море, соопшти денеска руското Министерство...

Светот се враќа во нормала, повеќе од 8,5 милиони уреди на...

Водечки авиокомпании, банки, телекомуникациски компании и медиуми ширум светот во петокот минатата недела беа блокирани поради прекини во ИТ-мрежите.  Околу 8,5 милиони компјутери ширум...

Уапсен маж кој им се заканувал на Трамп и сенаторот Џеј...

Полицијата во американската сојузна држава Флорида уапси маж од Флорида кој е обвинет дека преку социјалните мрежи им се заканувал на поранешниот американски претседател...

Трамп: “Примив куршум за демократијата. а ме обвинуваат дека сум опасност...

Републиканскиот претседателски кандидат и поранешен американски претседател Доналд Трамп изјави дека пред неговиот говор на митинг во Пенсилванија минатата недела, кога напаѓач го рани...

Што ја чека компанијата чија грешка го парализираше светот?

Американската компанија за сајбер безбедност CrowdStrike стана познато име од погрешни причини, откако предизвика „хаос“ низ светот со неуспешното ажурирање на софтверот, а овој...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети