test

КОШМАРОТ ЗА РУСИЈА ПОЧНУВА ВО ЈУЛИ? Њујорк тајмс: Украински пилоти ќе...

Според ексклузивните информации на Њујорк Тајмс, украински пилоти од јули ќе летаат со долгоочекуваните борбени авиони Ф-16! Се очекува 12 пилоти да бидат подготвени да...

Додека регионот се бори со невремиња: Метеорологот Попоски со изненадувачка прогноза...

Во период на пеколни температури и невремиња, метеорологот Славчо Попоски денеска на својот Фејсбук профил објави изненадувачка прогноза за промените на времево во земјава. „Од...

Кој е новиот шеф кој сее страв меѓу војниците? Го викаат...

Украинскиот претседател Зеленски го назначи генералот Александар Сирски за врховен командант, а многу војници не реагираа баш најдобро, пишува Политико. „ Сирски ќе не убијат...

„Брижит Макрон го промени полот на 30 години и нема родено...

Сослушувањето на Наташа Реј, која тврдеше дека првата дама на Франција, Брижит Макрон, е родена како маж, првично најавено за март 2025 година, ќе...

Гори на источниот фронт, Русија ги разоткри украинските слабости

Брзиот напредок на Русија ја доведе во прашање новата одбранбена линија на Украина воспоставена по нејзиното повлекување од Авдеивка и исто така ги зголеми...

Институт за проучување на војната: Повеќе руски војници загинаале кај Авдеевка...

Институтот за проучување на војната (ИСВ) тврди дека повеќе руски војници загинале за време на заземањето на градот Авдеевка во Украина отколку во советско-авганистанската...

ИДНИНАТА НА СВЕТАТА ЗЕМЈА И КРАЈОТ НА СВЕТОТ: Две руски анализи

Она што се случува во Светата земја е вткаено во минатото исто како и во иднината. Двата текста пред читателите, на Сергеј Путилов и...

РАСПЛЕТ НА ПАНДЕМИЈАТА: Сите ќе се заразат

Професорот Франсоа Балу, познат генетичар и директор на Институтот за генетика УЦЛ во Лондон, се огласи на Твитер и напиша дека на крајот сите...

Пронајдена е облечена како „вампир“ и речиси без капка крв

Ауриан Натали Лејсне, 22-годишна девојка од Сен-Прист, град во близина на Лион, беше пронајдена мртва во напуштена црква во Италија, откако, според полицијата, тргнала...

СВЕТОТ НА РАБ НА АПОКАЛИПСА: Часовникот на Судниот ден на само...

Часовникот на апокалипсата или судниот ден е и оваа година, како и минатата година, на 90 секунди од полноќ, што симболично го означува крајот...

КАРЛСОН ВО НЕВЕРУВАЊЕ: Водителот објави нова снимка од Москва/ВИДЕО

Американскиот новинар Такер Карлсон по посетата на продавница во Москва изјави дека цените во Русија се четири пати пониски отколку во САД. Новинарот на...

Џефри Сакс брутално искрен: Го бомбардиравме Белград за да ја распарчиме...

Седумдесет и осум дена го бомбардиравме Белград. Апсолутно лош потег. Бомбардиравме една европска престолнина цели 78 дена, изјави професорот Сакс. Додаде дека целта била...

ОБЈАВЕНА ДЕТАЛНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве какво време не очекува во јуни!

Блогот Severe Weather Europe (SWE) во саботата објави дека во јуни, над јужните и источните делови на Европа ќе доминира подрачје со висок притисок,...

Гејтс: Пандемијата ќе заврши во март следнава година бидејќи омикрон се...

Милијардерот верува дека сегашниот бран на пандемијата ќе биде завршен до март следната година, бидејќи новиот вид коронавирус се шири со голема брзина. Гејтс наведува...

Протекувале информации од армискиот врв: Уред за прислушување пронајден во кабинетот...

Уред за прислушување е пронајден во канцеларијата на врховниот командант на вооружените сили на Украина, Валериј Залужни. Извор на украинскиот портал РБЦ од воени кругови,...

РУСИТЕ „ТИВКО“ ИЗГРАДИЈА ЅИД ВО УКРАИНА „Царскиот воз“ е долг 30...

Во својата последна анализа на ситуацијата во Украина, Институтот за проучување на војната (ISW) тврди дека руските сили изградиле бариера долга 30 километри наречена...

СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ВО ЕВРОПА: Цели региони ќе бидат покриени со снег...

Областа на Алпите и Централна Европа е под влијание на циклон на висока надморска височина, а во заливот Џенова има циклон на ниско ниво....

РУСКИ ПИЛОТ ЛИКВИДИРАН ВО ШПАНИЈА: За 500.000 долари дезертирал во Украина...

Рускиот пилот Максим Кузминов, кој со оклопниот хеликоптер Ми-8 пребегна во Украина, ликвидиран е во Шпанија. Кузминов (33) бил пронајден со повеќе прострелни рани во...

Претпазливост на највисоко ниво во пресрет на реткиот феномен: Вонредна состојба...

Регионот на Нијагара во Канада прогласи вонредна состојба пред реткото целосно затемнување на Сонцето на 8 април, кое се очекува да привлече толпа луѓе...

Масовно затворање на католичките цркви во Германија, рекорден број верници ги...

Во ноември 2022 година, црквата на Светиот крст - единствената католичка црква во областа Елмшенхаген во германскиот град Кил - беше затворена. „Има и...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети