Free Porn
xbporn

Норвежаните без Јоханесен на ЕП

Репрезентацијата на Норвешка ќе биде значително ослабена на претстојното Европско првенство во Унгарија и Словачка. Еден од најважните во бековската линија на Кристијан Берге,...

Семпер замена за Гландорф

Германскиот ракометар Холгер Гландорф ѝ стави крај на кариерата во 37. година од животот. Десниот бек се збогува од ракометот како четврти стрелец во...

Ракометарките стартуваа со победа во квалификациите за СП 2021

Женската ракометна репрезентација на Македонија со победа ги орвори квалификациите за пласман во баражот за Светското првенство наредната година. Во првиот натпревар на турнирот...

Не се сеќавам на ништо

Јунакот на шведската ракометна репрезентација во дуелот против Норвешка со голот од пенал и пласманот во полуфиналето на Европското првенство е Валтер Кринц. Десното...

Кавтичник му кажа збогум на ракометот

Едно од најголемите имиња во историјата на словенечкиот ракомет Вид Кавтичник (37), одлучи да и стави крај на својата богата кариера. Двократниот освојувач на...

Прва радост за Еурофарм Пелистер во ЕЛ

Ракометарите на Еурофарм Пелистер, ја забележаа првата победа во петтиот натпревар во групната фаза од Европската лига. Избраниците на тренерот Жељко Бабиќ, на домашен...

Фаворитите без грешка на стартот од втората фаза

Ракометната репрезентацијата на Иран, предводена од Веселин Вујовиќ убедливо загуби од Словенија со 38:28 во првиот натпревар од главната групна фаза во Краков. Најефикасни...

Анте Кудуз одлучи да игра за Романија

Поранешниот бек на македонскиот ракометен шампион Вардар, Анте Кудуз, одлучи во иднина да настапува за романската, а не за хрватската ракометна репрезентација. Кудуз (27) по...

Штробел му кажа збогум на ракометот

Германскиот ракометар Мартин Штробел, одлучи да и стави крај на кариерата, без разлика на евентуалното завршување на првенството поради панедмијата со коронавирусот. -Ме прашаа дали...

Вецлар замената за Кузмановски ја најде во Шведска

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Кузмановски го раскина спогобдено договорот со Вецлар и потпиша со Еурофарм Пелистер, а бундеслигашот реагира и веднаш ја донесе неговата...

Микел Хансен заминува во пензија

Легендарниот дански ракометар Микел Хансен на крајот од сезоната ќе ја заврши кариерата. Поради тоа, неговиот сегашен клуб Алборг свика вонредна прес-конференција на која...

Мора да поправиме многу работи

Новиот тренер на унгарскиот ракометен гигант Момир Илиќ, и официјално деитираше на официјален меч со триумф, еговите избраници не импресионираа со играта -Ова ни...

Е.Пелистер му даде перманентна улога на Ангеловски

Челниците на македонскиот ракометен шампион Еурофарм Пелистер, одлучија да му веруваат на Бранислав Ангеловски, кој барем до крајот на сезоната ќе остане на позицијата...

Учесниците непознати, а билетите во продажба

Европската ракометна федерација (ЕХФ) преку својата официјална страна информираше дека се пуштени во продажба првите билети за Европското првенство 2024 година, кое ќе се...

ПСЖ со една нога на Ф4, Висла Плок му покажа заби...

Ракометарите на францускиот Пари Сен Жермен, славеа на првиот четвртфинален натпревар против Кил Во Лигата на шампионите со 31:27 и со солидна залиха од...

Црногорецот Шаваљевиќ нов играч на Вардар

Капитенот на ракометната репрезентација на Црна Гора, и ракометар на француски Истр, Васко Шеваљевиќ (32) во следните 18 месеци ќе биде член на тимот...

Вардар му зеде мерка на Е. Пелистер и се врати во...

Ракометарите на Вардар славеа против Еурофарм Пелистер со 24:20 и се вратија во трката за титулата во Суперлига. По израмнетото прво полувреме, во вториот...

Манасков по поразот од Исланд: Ова е реалноста во моментов за...

Крилото на репрезентацијата на Македонија, Дејан Манасков по денешниот пораз од Исланд со 24-22 изјави дека ова е реалноста во моментов за оваа репрезентација,...

Вардар му се реваншираше на Е. Пелистер, титулата останува во Скопје!

Ракометарите на Вардар го возвратија ударот откако славеа на гостување против Еурофарм Пелистер со 26:23 во плејофот од Суперлигата, враќајќи се на чело на...

Кадетките се пласираа на 12. место на СП  

Македонската ракометна репрезентација до 18 години се пласира на 12. позиција  на Светското првенство во Скопје. Во СЦ „Борис Трајковски“, избраничките на селекторот Љубомир...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети