Ќерката на Дарко Димитров е матурантка: Гордиот татко објави прекрасен семеен портрет од прославата/ФОТО

1441
Printscreen/Youtube

Дарко Димитров на Инстаграм се „пофали“ дека неговата ќерка Лара матурирала. Тој објави прекрасна семејна фотографија од денот на прославата, а фановите имаа прилика да погледнат каков стајлинг одбраа двете ќерки Лара и Мона, како и сопругата Маја за овој важен ден.

Лара и мајка си се надополнуваа во бели фустани – Маја носеше фустан со „балон“ крој, додека Лара за нејзиниот посебен ден одбра фустан кој ја прати нејзината витка фигура. Доминантната бела боја на фотографијата ја разби ќерката Мона, која носеше црно фустанче надополнето со тексас јакна.

Дарко добро се носеше со женскиот „табор“, во лежерно-елегантен младешки аутфит.

Гости на семејната прослава беа Роберт Билбилов и неговата девојка Лејла Рамковска.

View this post on Instagram

 

A post shared by Darko Dimitrov (@darkodimitrov)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Darko Dimitrov (@darkodimitrov)