Ќерката на Брус Вилис ја растажи јавноста: Денеска навистина ми недостасува татко ми/ФОТО

922
rumerwillis Instagram
Румер Вилис, ќерката на Брус Вилис, објави фотографија со својот татко за „Денот на таткото“, а нејзините зборови предизвикаа тага кај јавноста.Имено, таа објави фотографија од раната младост на која татко и ја држи во раце.

„Денеска навистина ми недостига татко ми“, напиша таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rumer Glenn Willis (@rumerwillis)

Инаку, вчера по долго време актерот се појави во јавноста. Судејќи по фотографиите, нема промени, кога е во прашање неговата болест, а како што рекол неговиот пријател состојбата дури и се влошува.

Холивудската ѕвезда се бори со афазија и фронтотемпорална деменција. Румер, како и нејзините сестри Талула и Скаут, и нивната мајка Деми Мур и маќеата Ема Хеминг Вилис, со која Брус Вилис ги има ќерките Мејбел и Евелин, одвреме-навреме ја информираат јавноста за здравствената состојба на холивудската ѕвезда.

Брус Вилис и Деми Мур беа во брак од 1987 до 2000 година Актерот се ожени со Ема Хеминг Вилис во 2009 година.