„Црвен“ дрес за Коне

155

Англискиот премиерлигаш Ливерпул ќе се обиде за време на летниот преоден рок да ги осигура услугите на стандардниот првотимец во дресот на германскиот бундеслигаш Борусија од Менхенгладбах, Ману Коне. Благодарение на одличните игри во изминатата сезона францускиот интернационалец го привлече вниманието на „црвените“ кои ќе мора да испратат понуда не помала од 40 мил. евра.