„Црвените“ фаворити за Кубо

67

Лидерот во англиската Премиер лига, тимот на Ливерпул, моментално важи за прв фаворит кога е во прашање потписот на јапонскиот интернационалец од редовите на шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад, Такефуса Кубо. Офанзивниот играч за врска важи за голема желба и на Реал (М), но челниците на Ливерпул се подготвени да го исплатат побараното обештетивање од најмалку 50 мил. евра.