Хорор во Велика Британија:НОВОРОДЕНЧЕ ПРОНАЈДЕНО МРТВО НА УЛИЦА, тројца осомничени за убиство се во притвор

553

Покрената е истрага за убиство откако во Ипсвич беше пронајдено тело на новороденче.

Полицијата во Велика Британија соопшти дека двајца мажи и една жена се во притвор на сослушување откако биле уапсени под сомнение за убиство.

Полициски службеници биле повикани денеска околу 12.30 часот по пријава дека на улицата Норвич е пронајдено тело на бебе.

Полицијата во Сафолк соопшти дека смртта се третира како „необјаснета“.

Главниот началник на детективот Џејн Топинг рече:

„Ова е многу тажен и вознемирувачки инцидент и во овој момент нашата истрага за околностите околу смртта на бебето е во рана фаза.