Феликс се чека од сенка

108
epa10168271 Atletico Madrid's Joao Felix reacts during the UEFA Champions League group stage soccer match between Atletico Madrid and FC Porto at Metropolitano stadium in Madrid, Spain, 07 September 2022. EPA-EFE/Juanjo Martin

Најтрофејниот клуб во Премиер лигата, Манчестер Јунајтед, со големо внмание ја следи ситуацијата околу португалскиот интернационалец од редовите на Челзи, Жоао Феликс. Крилниот напаѓач е во сопственост на шпанскиот гигант Атлетико (М), но вториот дел од актуелната сезона го одработува како позајмен играч на „Стемфорд Бриџ“. Челзи има право да го откупи неговиот договор но официјалната понуда не смее да биде помала од 120 мил. евра.