Три опции за средниот ред

71
epa10532888 FC Barcelona's players celebrate the 1-1 goal during the Spanish LaLiga soccer match between FC Barcelona and Real Madrid, in Barcelona, Spain, 19 March 2023. EPA-EFE/Siu Wu

Каталонскиот гигант Барселона планира за време на летниот преоден рок да купи нов играч за врска. Шпанските медиуми открија дека во списокот на клупските челници има тројца фудбалери за кои ќе има официјална понуда. Барса ќе се обиде да ги осигура услугите на Амаду Онана од Евертон, на Гуидо Родригез од Бетис или на Џошуа Кимих од Баерн (М).