Тренерското столче за Мурињо

751
epa11029676 AS Roma's head coach Jose' Mourinho gestures during the UEFA Europe League group G soccer match between AS Roma and Sheriff Tiraspol, in Rome, Italy, 14 December 2023. EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Како гром од ведро небо одекна информацијата дека турската Суперлига ќе биде следната дестинација на контроверзниот португалски стручњак, Жозе Мурињо. Тамошните мендиуми открија дека трофејниот тренер имал неколку состаноци со раководните лица на турскиот гигант Фенербахче и дека „специјалниот“ сериозно ја разгледува опцијата да биде предводник на „жолто-сините“.