Тензично меѓу Кејт и Вилијам: Зборлестата принцеза го посрамоти принцот/ВИДЕО

213

На неодамна одржаната венчавка на јорданскиот принц Ал Хусеин и неговата избраничка Раџива Калед Сеиф, се случи малку непријатна сцена помеѓу принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон. На овој значаен настан присуствуваа голем број достоинственици, што дополнително ја усложни и онака тензичната ситуација.

Во текот на денот и вечерта се разменија бројни раскошни тоалети, а освен нив вниманието на медиумите го привлече и еден настан, кој се случи меѓу Кејт и Вилијам.

Принцот Вилијам бил забележан како брза со својата зборлеста сопруга, принцезата Кејт, на раскошна кралска венчавка во Јордан. Како што пишуваат медиумите, принцезата Кејт толку се внела во разговорот што нејзиниот сопруг морал да интервенира за работите да бидат на добар пат.

Според снимките објавени од Кралскиот Хашемитски суд, Мидлтон била охрабрена да го заврши својот опсежен разговор со јорданската принцеза Раџива Ал Саиф.

Додека ѝ ја честиташе венчавката на принцезата Раџива и и даваше комплименти за фустанот, Кејт размени повеќе прегратки и бакнежи.

Додека другите гости поминаа околу 10 секунди разговарајќи со младенците, Кејт и принцезата Раџива разговараа повеќе од една минута.

Седнат десно од Кејт, принцот Вилијам, идниот крал, се вклучи во разговорот со избрзан гест, сигнализирајќи и на Кејт да заврши.

Откако разменила брз лут поглед, Кејт конечно го завршила разговорот со младенците и продолжила да се меша со другите гости во палатата Захран во главниот град на Јордан, Аман.

Иако присуството на Вилијам и Кејт можеби изненади некои, треба да се забележи дека и Чарлс и престолонаследникот Хусеин се дипломирани на британската Кралска воена академија во Сендхерст, што ги направи многу блиски пријатели. Во 2018 година, Вилијам го посети Јордан за време на државната посета и помина извесно време со престолонаследникот Хусеин.

Кејт, исто така, дели посебна врска со Јордан, бидејќи живеела таму три години за време на нејзиното детство. Двојката, чие присуство беше потврдено непосредно пред нивното пристигнување, дури и ги донесе своите три деца на одмор во Јордан во 2021 година.

Меѓу значајните учесници на раскошната церемонија беше првата дама Џил Бајден, која присуствуваше на венчавката со нејзината ќерка Ешли Бајден.