Симонс сака во Барса

106

Холандскиот интернационалец од редовите на германскиот бундеслигаш РБ Лајпциг, Чави Симонс, ќе мора да се врати во дресот на ПСЖ за време на летниот преоден рок. Офанзивниот играч за врска е во сопственост на францускиот гигант, но германските медиуми открија дека Симонс сака да го раскине договорот со „светците“ и да се пресели во редовите на каталонскиот гигант Барселона.