Се брои ситно до поскапувањето на горивата: Колони на бензинските пумпи во Скопје/ФОТО

1626

По одлуката на Регулаторната комисија за енергетика од попладнево, за поскапувањето на горивата на полноќ, колони возила беа забележани на бензинските пумпи.

Фото: Н.Батев

Драстичниот скок во цените на горивата ги натера граѓаните да побрзаат да наполнат гориво пред да поскапи.

Бензините отидоа над 100-ка: Рекордни цени од ноќеска на полноќ